Məhkəmə Baş Gömrük İdarəsinin rəis müavini haqqında
İyunun 11-də Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsində keçirdiyi əməliyyatla bağlı yeni detallar məlum olub.
Medianews.az "Bakupost"a istinadən xəbər verir ki, əməliyyat zamanı saxlanılan 4 gömrük əməkdaşından daha ikisi sərbəst buraxılıb.
Daha əvvəl saxlanılanlardan birinin izahatı alınandan sonra sərbəst buraxıldığını yazmışdıq.
Məlumata əsasən, saxlanılan şəxslərdən biri - Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsinin növbə rəisi müavini İsmayıl Əliyev barəsində isə Binəqədi Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Qeyd edək ki, "Unikal" iyunun 11-də Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsində əməliyyat keçirdiyi, əməliyyat zamanı 4 əməkdaşın saxlanıldığı barədə məlumat yaymışdı.

New details have emerged regarding the operation carried out on June 11 by the Chief Prosecutor's Office's Main Department for Combating Corruption within the Main Customs Department of Air Transportation.
Medianews.az reports, referring to "Bakupost," that out of the 4 customs officers detained during the operation, two have been released.
Earlier, it was reported that one of those detained was released after giving a statement.
According to the information, one of the detainees - Ismayil Aliyev, deputy shift chief of the Main Customs Department of Air Transportation - has been remanded in custody by a decision of the Binagadi District Court.
It should be noted that "Unikal" reported on June 11 that the Main Department for Combating Corruption under the Chief Prosecutor's Office conducted an operation at the Main Customs Department of Air Transportation, detaining 4 employees during the operation.