Məhkəmə Baş Gömrük İdarəsinin rəis müavini haqqında
İyunun 11-də Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsində keçirdiyi əməliyyatla bağlı yeni detallar məlum olub.
Medianews.az "Bakupost"a istinadən xəbər verir ki, əməliyyat zamanı saxlanılan 4 gömrük əməkdaşından daha ikisi sərbəst buraxılıb.
Daha əvvəl saxlanılanlardan birinin izahatı alınandan sonra sərbəst buraxıldığını yazmışdıq.
Məlumata əsasən, saxlanılan şəxslərdən biri - Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsinin növbə rəisi müavini İsmayıl Əliyev barəsində isə Binəqədi Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Qeyd edək ki, "Unikal" iyunun 11-də Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsində əməliyyat keçirdiyi, əməliyyat zamanı 4 əməkdaşın saxlanıldığı barədə məlumat yaymışdı.

11 июня стали известны новые детали о проведенной Оперативным управлением по борьбе с коррупцией при Генеральной прокуратуре в Главном таможенном управлении воздушного транспорта.
Medianews.az со ссылкой на "Bakupost" сообщает, что из 4 таможенных сотрудников, задержанных во время операции, еще двое были отпущены на свободу.
Ранее сообщалось, что один из задержанных был отпущен после дачи объяснений.
Согласно информации, в отношении одного из задержанных — заместителя дежурного начальника Главного таможенного управления воздушного транспорта Исмаила Алиева, суд района Бинагяди избрал меру пресечения в виде заключения под стражу.
Отметим, что "Unikal" 11 июня распространил информацию о проведении операции Оперативным управлением по борьбе с коррупцией при Генеральной прокуратуре в Главном таможенном управлении воздушного транспорта, в ходе которой были задержаны 4 сотрудника.