Mütləq Döyüş Çempionatının (UFC) sabiq çempionu, irlandiyalı döyüşçü Konor Makqreqor aldığı ağır zədə səbəbindən uzun müddət oktaqona qayıda bilməyəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə UFC prezidenti Dana Uayt keçirdiyi mətbuat konfransında məlumat verib.
Bildirilib ki, Konor Makqreqor ABŞ-nin Las-Veqas şəhərində keçirilən UFC turnirində Maks Holloveylə üz-üzə gəlib. Qarşılaşmanın ilk dəqiqələrində dizindən zədələnən irlandiyalı döyüşçü mübarizəni davam etdirə bilməyib və cəmi 65 saniyə ərzində texniki nokautla məğlub olub.
Dana Uaytın sözlərinə görə, idmançının dizinin ön çarpaz bağı zədələnib və bu səbəbdən onun təxminən bir il döyüşlərdən uzaq qalacağı gözlənilir.
Hadisədən sonra Konor Makqreqor sosial şəbəkə hesabında əməliyyat olunacağını açıqlayıb. O, həmçinin Maks Holloveylə keçirdiyi görüşün baş tutmamış hesab olunmasına çağırış edib.//Milli.Az

Former Ultimate Fighting Championship (UFC) champion, Irish fighter Conor McGregor will not be able to return to the octagon for a long time due to a serious injury he sustained.
Medianews.az reports that UFC president Dana White provided information about this at a press conference.
It was reported that Conor McGregor faced Max Holloway at the UFC tournament held in Las Vegas, USA. The Irish fighter, who injured his knee in the first minutes of the match, could not continue fighting and was defeated by technical knockout within just 65 seconds.
According to Dana White, the athlete’s anterior cruciate ligament in his knee was injured, and it is expected that he will be away from fights for about a year due to this.
After the incident, Conor McGregor announced on his social media account that he will undergo surgery. He also called for the meeting with Max Holloway to be considered null and void.//Milli.Az