Kredit borcunu bitirənlər məbləğin bu hissəsini
Milli.Az xəbər verir ki, kredit rəsmiləşdirilərkən həyat sığortası tətbiq olunubsa və ya kredit sənədlərinə sığorta müqaviləsi əlavə edilərək imzaladılıbsa, borc tam ödənildikdən sonra həmin sığorta vəsaitin bir hissəsini geri almaq mümkündür.
Bu halda sığortaya ödənilmiş məbləğin 20 faizi komissiya kimi tutulur, qalan 80 faizi isə müştəriyə qaytarılır.
Bunun üçün vətəndaş kredit götürdüyü filiala müraciət edərək filial müdirindən ərizə almalı, daha sonra sığorta şirkətinə yaxınlaşaraq eyni şəkildə orada da ərizə yazmalıdır. Bununla da ödənilən vəsaitin 80%-ni geri almaq mümkündür.

Те, кто погасил кредитный долг, могут получить обратно часть уплаченной страховки.
Как сообщает Milli.Az, если при оформлении кредита была применена страхование жизни или к кредитным документам было добавлено и подписано страховое соглашение, после полного погашения долга возможно вернуть часть страховых средств.
В этом случае 20 процентов уплаченной суммы удерживается в качестве комиссии, а оставшиеся 80 процентов возвращаются клиенту.
Для этого гражданин должен обратиться в филиал, где он получал кредит, получить заявление у руководителя филиала, а затем аналогичным образом обратиться в страховую компанию и написать там заявление. Таким образом можно вернуть 80% уплаченной суммы.