Kredit borcunu bitirənlər məbləğin bu hissəsini
Milli.Az xəbər verir ki, kredit rəsmiləşdirilərkən həyat sığortası tətbiq olunubsa və ya kredit sənədlərinə sığorta müqaviləsi əlavə edilərək imzaladılıbsa, borc tam ödənildikdən sonra həmin sığorta vəsaitin bir hissəsini geri almaq mümkündür.
Bu halda sığortaya ödənilmiş məbləğin 20 faizi komissiya kimi tutulur, qalan 80 faizi isə müştəriyə qaytarılır.
Bunun üçün vətəndaş kredit götürdüyü filiala müraciət edərək filial müdirindən ərizə almalı, daha sonra sığorta şirkətinə yaxınlaşaraq eyni şəkildə orada da ərizə yazmalıdır. Bununla da ödənilən vəsaitin 80%-ni geri almaq mümkündür.

Those who finish the loan debt this part of the amount
According to Milli.Az, if life insurance was applied when the loan was formalized or an insurance contract was added to the loan documents and signed, it is possible to get back a portion of that insurance amount after the debt is fully paid.
In this case, 20 percent of the amount paid for insurance is kept as a commission, and the remaining 80 percent is returned to the customer.
For this, the citizen should apply to the branch where they took out the loan and obtain an application from the branch manager, then go to the insurance company and write an application there as well. This way, it is possible to get back 80% of the amount paid.