Kolumbiya prezidentinə sui-qəsd -
Medianews.az yerli mediaya istinadən xəbər verir ki, bu barədə o, Nazirlər Kabinetinin iclasında məlumat verib.
Prezident bildirib ki, bazar ertəsi helikopterlə Karib dənizi sahilinə səfər edərkən planlaşdırılan hücumla bağlı kəşfiyyat məlumatı daxil olub. Bundan sonra ekipaj təcili marşrutu dəyişərək açıq dəniz istiqamətində hərəkət edib. Petro bu qərarın onun həyatını xilas etdiyini deyib.
Dövlət başçısı hücumu planlaşdıran şəxs və ya qruplaşmaların adını açıqlamayıb.
2022-ci ildən vəzifədə olan Petro daha əvvəl də narkotik kartelləri və silahlı qruplar tərəfindən hədəf alındığını bildirmişdi.

Президент Колумбии Густаво Петрo в последний момент спасся от возможного покушения.
Medianews.az, ссылаясь на местные СМИ, сообщает, что об этом он сообщил на заседании Кабинета министров.
Президент заявил, что в понедельник при полете на вертолете к побережью Карибского моря была получена разведывательная информация о планируемом нападении. После этого экипаж срочно изменил маршрут и направился в сторону открытого моря. Петро сказал, что это решение спасло ему жизнь.
Глава государства не раскрывал имя лица или группировки, планировавшей нападение.
Петро, занимающий должность с 2022 года, ранее сообщал, что становился целью наркокартелей и вооруженных группировок.