İsrail Livanla heç bir razılaşmaya getməyəcək
İsrail "Hizbullah"ın yəhudi dövlətinə qarşı hücumları dayandırmayana qədər Livan hökuməti ilə heç bir razılaşmaya getməyəcək.
Bu barədə "Al-Monitor" portalı məlumat yayıb.
Bildirilib ki, İsrail Livan nümayəndələri ilə birbaşa danışıqlarda maraqlıdır. Lakin "Hizbullah" yəhudi dövlətinə hücumları davam etdiyi müddətcə hər hansı bir razılaşmanın əldə olunması mümkün deyil.
Xatırladaq ki, bir müddət əvvəl Livan prezidenti İsraillə birbaşa danışıqlara hazır olduğunu bildirmişdi.
Fransa Prezidenti Emmanuel Makron isə Parisin iki tərəfin danışıqlarına öz ərazisində ev sahibliyi etməyə hazır olduğunu vurğulayıb./oxu.az

Израиль не достиг никакого соглашения с Ливаном
Израиль не будет заключать никаких соглашений с правительством Ливана, пока "Хезболла" не прекратит атаки против еврейского государства.
Об этом сообщает портал "Al-Monitor".
Указывается, что Израиль заинтересован в прямых переговорах с ливанскими представителями. Однако пока "Хезболла" продолжает атаки на еврейское государство, достижение какого-либо соглашения невозможно.
Напомним, что некоторое время назад президент Ливана заявил о готовности к прямым переговорам с Израилем.
Президент Франции Эммануэль Макрон отметил, что Париж готов принять у себя переговоры между двумя сторонами./oxu.az