İsrail Livanla heç bir razılaşmaya getməyəcək
İsrail "Hizbullah"ın yəhudi dövlətinə qarşı hücumları dayandırmayana qədər Livan hökuməti ilə heç bir razılaşmaya getməyəcək.
Bu barədə "Al-Monitor" portalı məlumat yayıb.
Bildirilib ki, İsrail Livan nümayəndələri ilə birbaşa danışıqlarda maraqlıdır. Lakin "Hizbullah" yəhudi dövlətinə hücumları davam etdiyi müddətcə hər hansı bir razılaşmanın əldə olunması mümkün deyil.
Xatırladaq ki, bir müddət əvvəl Livan prezidenti İsraillə birbaşa danışıqlara hazır olduğunu bildirmişdi.
Fransa Prezidenti Emmanuel Makron isə Parisin iki tərəfin danışıqlarına öz ərazisində ev sahibliyi etməyə hazır olduğunu vurğulayıb./oxu.az

Israel has no agreement with Lebanon
Israel will not reach any agreement with the Lebanese government until Hezbollah stops its attacks against the Jewish state.
This was reported by the "Al-Monitor" portal.
It was stated that Israel is interested in direct negotiations with Lebanese representatives. However, as long as Hezbollah continues its attacks on the Jewish state, reaching any agreement is impossible.
Recall that some time ago the Lebanese president announced his readiness for direct talks with Israel.
French President Emmanuel Macron emphasized that Paris is ready to host the negotiations between the two parties on its territory./oxu.az