"İnter"in keçmiş məşhur futbolçusu
İtaliya futbolunun tanınmış simalarından biri, vaxtilə "İnter" klubunun heyətində çıxış etmiş Evaristo Bekkalossi 70 yaşında vəfat edib.
Medianews.az xəbər verir ki, sabiq yarımmüdafiəçi müalicə aldığı Breşiya şəhərindəki klinikalardan birində dünyasını dəyişib.
Məlumata görə, o, 2025-ci ilin yanvarında ciddi xəstəlik keçirib və uzun müddət komada qalıb. Bundan sonra futbolçunun vəziyyəti stabilləşməyərək ağır olaraq davam edib.
Xatırladaq ki, Evaristo Bekkalossi 1980-ci ildə "İnter"ilə İtaliya çempionluğunu qazanıb. O, 1982-ci ildə isə Milan təmsilçisi ilə ölkə kubokuna sahib çıxıb.
1985-ci ildə "Sampdoriya" klubunun formasını geyinən sabiq futbolçu burada da İtaliya Kubokunu qazanmağı bacarıb. Karyerası ərzində o, həmçinin "Breşiya" və "Monza" komandalarında da çıxış edib.//Milli.Az

One of the well-known figures in Italian football, Evaristo Beccalossi, who once played for the club "Inter," has passed away at the age of 70.
Medianews.az reports that the former midfielder died in one of the clinics in the city of Brescia, where he was receiving treatment.
According to information, he suffered a serious illness in January 2025 and remained in a coma for a long time. After that, the footballer's condition did not stabilize and continued to be severe.
Recall that Evaristo Beccalossi won the Italian championship with "Inter" in 1980. In 1982, he also won the national cup with the Milan representative.
The former footballer, who wore the "Sampdoria" club jersey in 1985, was also able to win the Italian Cup there. During his career, he also played for "Brescia" and "Monza" teams.//Milli.Az