"İnter"in keçmiş məşhur futbolçusu
İtaliya futbolunun tanınmış simalarından biri, vaxtilə "İnter" klubunun heyətində çıxış etmiş Evaristo Bekkalossi 70 yaşında vəfat edib.
Medianews.az xəbər verir ki, sabiq yarımmüdafiəçi müalicə aldığı Breşiya şəhərindəki klinikalardan birində dünyasını dəyişib.
Məlumata görə, o, 2025-ci ilin yanvarında ciddi xəstəlik keçirib və uzun müddət komada qalıb. Bundan sonra futbolçunun vəziyyəti stabilləşməyərək ağır olaraq davam edib.
Xatırladaq ki, Evaristo Bekkalossi 1980-ci ildə "İnter"ilə İtaliya çempionluğunu qazanıb. O, 1982-ci ildə isə Milan təmsilçisi ilə ölkə kubokuna sahib çıxıb.
1985-ci ildə "Sampdoriya" klubunun formasını geyinən sabiq futbolçu burada da İtaliya Kubokunu qazanmağı bacarıb. Karyerası ərzində o, həmçinin "Breşiya" və "Monza" komandalarında da çıxış edib.//Milli.Az

Один из известных лиц итальянского футбола, бывший игрок клуба «Интер» Эваристо Беккалосси скончался в возрасте 70 лет.
Medianews.az сообщает, что бывший полузащитник умер в одной из клиник города Брешия, где проходил лечение.
По данным, в январе 2025 года у него развилось серьёзное заболевание, и он долго находился в коме. После этого состояние футболиста не стабилизировалось и оставалось тяжёлым.
Напомним, что Эваристо Беккалосси в 1980 году выиграл чемпионат Италии в составе «Интера». В 1982 году он завоевал Кубок страны вместе с представителем Милана.
В 1985 году, надев форму клуба «Сампдория», бывший футболист также сумел выиграть Кубок Италии. В своей карьере он также выступал за команды «Брешия» и «Монца».//Milli.Az