Həbs edildi və Azərbaycana gətirildi -
İnterpolun Azərbaycandakı Milli Mərkəzi Bürosu tərəfindən beynəlxalq axtarışa verilən və yeri Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində (BƏƏ) müəyyən edilən şəxs Azərbaycana ekstradisiya edilib.
Bu barədə Medianews.az-a Ədliyyə Nazirliyindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, 2022-ci ildən etibarən bir qrup vətəndaşı əlillik təqaüdünün təyin etdirilməsi və ya işə düzəltmək adı ilə aldadaraq, vətəndaşların etibarından sui-istifadə etməklə, qeyd olunan məqsədlə onlardan pul vəsaiti almaqla zərərçəkmiş şəxslərə külli miqdarda maddi ziyan vurmaqda (Azərbaycan Cinayət Məcəlləsinin 178.2.1 və 178.2.4-cü maddələri) ittiham edilmiş Azərbaycan vətəndaşı Polad Murad oğlu Babayevin yeri BƏƏ-də müəyyən olunub və o, həbs edilib.
Beynəlxalq prosedurlara uyğun tələb olunan sənədlərin təqdimatından, habelə aparılan danışıqlardan sonra həmin şəxsin Azərbaycana ekstradisiyası ilə bağlı razılıq əldə olunub.

The person placed on the international wanted list by Interpol's National Central Bureau in Azerbaijan, whose location was determined in the United Arab Emirates (UAE), has been extradited to Azerbaijan.
Information about this was provided to Medianews.az by the Ministry of Justice.
It was reported that since 2022, a group of citizens was accused of causing significant material damage to the victims by deceiving them under the pretense of assigning disability pensions or arranging employment, abusing the trust of the citizens, and obtaining money from them for the stated purpose (Articles 178.2.1 and 178.2.4 of the Criminal Code of Azerbaijan). The Azerbaijani citizen Polad Murad oglu Babayev’s location was determined in the UAE, and he was arrested.
After presenting the required documents in accordance with international procedures and after conducted negotiations, agreement was reached on the extradition of this person to Azerbaijan.