Həbs edildi və Azərbaycana gətirildi -
İnterpolun Azərbaycandakı Milli Mərkəzi Bürosu tərəfindən beynəlxalq axtarışa verilən və yeri Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində (BƏƏ) müəyyən edilən şəxs Azərbaycana ekstradisiya edilib.
Bu barədə Medianews.az-a Ədliyyə Nazirliyindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, 2022-ci ildən etibarən bir qrup vətəndaşı əlillik təqaüdünün təyin etdirilməsi və ya işə düzəltmək adı ilə aldadaraq, vətəndaşların etibarından sui-istifadə etməklə, qeyd olunan məqsədlə onlardan pul vəsaiti almaqla zərərçəkmiş şəxslərə külli miqdarda maddi ziyan vurmaqda (Azərbaycan Cinayət Məcəlləsinin 178.2.1 və 178.2.4-cü maddələri) ittiham edilmiş Azərbaycan vətəndaşı Polad Murad oğlu Babayevin yeri BƏƏ-də müəyyən olunub və o, həbs edilib.
Beynəlxalq prosedurlara uyğun tələb olunan sənədlərin təqdimatından, habelə aparılan danışıqlardan sonra həmin şəxsin Azərbaycana ekstradisiyası ilə bağlı razılıq əldə olunub.

Лицо, объявленное в международный розыск Национальным центральным бюро Интерпола в Азербайджане и местонахождение которого было определено в Объединённых Арабских Эмиратах (ОАЭ), экстрадировано в Азербайджан.
Об этом сообщает Medianews.az со ссылкой на Министерство юстиции.
Сообщается, что с 2022 года группа граждан обвиняется в обмане граждан с целью назначения инвалидной пенсии или трудоустройства, злоупотреблении доверием граждан, получении от них денежных средств для указанных целей и причинении значительного материального ущерба пострадавшим (статьи 178.2.1 и 178.2.4 Уголовного кодекса Азербайджана). Местонахождение азербайджанского гражданина Полада Мурад оглу Бабаева было определено в ОАЭ, и он был задержан.
После подачи требуемых документов в соответствии с международными процедурами, а также проведённых переговоров было достигнуто соглашение об экстрадиции данного лица в Азербайджан.