Güləşçimiz Avropa çempionu oldu
Azərbaycanın sərbəst güləşçisi Yusif Abdullayev Bolqarıstanın Samokov şəhərində keçirilən U15 Avropa çempionatında qızıl medal qazanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, 38 kq çəki dərəcəsində çıxış edən idmançımız finalda Gürcüstan təmsilçisi Rezi Yobidze ilə qarşılaşıb.
Abdullayev həlledici görüşdə rəqibinə 10:0 hesabı ilə tam üstünlüklə qalib gələrək Avropa çempionu adını qazanıb.
Qeyd edək ki, Yusif finala gedən yolda da inamlı çıxış edib. O, ukraynalı İvan Vasilkovu 10:0, Ermənistan təmsilçisi Norayr Gevorqyanı 11:0, belçikalı Məhəmməd Bisultanovu isə 13:1 hesabı ilə məğlub edib.

Azerbaijan's freestyle wrestler Yusif Abdullayev won the gold medal at the U15 European Championship held in Samokov, Bulgaria.
Medianews.az reports that our athlete competing in the 38 kg weight category faced Georgian representative Rezi Yobidze in the final.
Abdullayev won the decisive match with a full superiority of 10:0 over his opponent and earned the title of European champion.
It should be noted that Yusif also performed confidently on his way to the final. He defeated Ukrainian Ivan Vasilkov 10:0, Armenian representative Norayr Gevorgyan 11:0, and Belgian Muhammad Bisultanov 13:1.