Güləşçimiz Avropa çempionu oldu
Azərbaycanın sərbəst güləşçisi Yusif Abdullayev Bolqarıstanın Samokov şəhərində keçirilən U15 Avropa çempionatında qızıl medal qazanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, 38 kq çəki dərəcəsində çıxış edən idmançımız finalda Gürcüstan təmsilçisi Rezi Yobidze ilə qarşılaşıb.
Abdullayev həlledici görüşdə rəqibinə 10:0 hesabı ilə tam üstünlüklə qalib gələrək Avropa çempionu adını qazanıb.
Qeyd edək ki, Yusif finala gedən yolda da inamlı çıxış edib. O, ukraynalı İvan Vasilkovu 10:0, Ermənistan təmsilçisi Norayr Gevorqyanı 11:0, belçikalı Məhəmməd Bisultanovu isə 13:1 hesabı ilə məğlub edib.

Свободный борец из Азербайджана Юсиф Абдуллаев завоевал золотую медаль на чемпионате Европы среди юношей до 15 лет, который проходил в болгарском городе Самоков.
Medianews.az сообщает, что в весовой категории 38 кг наш спортсмен в финале встретился с представителем Грузии Рези Йобидзе.
Абдуллаев в решающем поединке одержал уверенную победу над соперником со счетом 10:0 и получил звание чемпиона Европы.
Отметим, что Юсиф также уверенно выступил на пути к финалу. Он победил украинца Ивана Василькова со счетом 10:0, представителя Армении Нораяр Геворгяна 11:0 и бельгийца Мухаммеда Бисултанова со счетом 13:1.