“Gözəllik kraliçası” evində ölü tapıldı -
Medianews.az xəbər verir ki, başından güllə yarası almış Qomesin qətlində qayınanası şübhəli bilinir.
Mexiko prokurorluğu işi qəsdən adam öldürmə kimi tövsif edib.
2017-ci ildə Aşağı Kaliforniya ştatında “Miss Teen Universe” titulunu qazanmış Qomesin aprelin 15-də qətlə yetirildiyi güman edilir. Polisin məlumatına görə, hadisə baş verdikdə o, həyat yoldaşı Alexandro Qomes və onun anası Erika Mariya ilə birlikdə evdə olub.
Xüsusi diqqət çəkən məqam hadisə barədə polisə 1 gün sonra məlumat verilməsidir. Bu, hüquq-mühafizə orqanlarında müraciətin gecikdirilməsinin səbəbləri barədə suallar doğurub.
Qeyd edək ki, faciə Meksikada qadınlara qarşı zorakılıq səbəbindən artan ictimai narazılıq fonunda baş verib. Yerli vətəndaş təşkilatları işin femisid - BMT Qadınlar Təşkilatının (UN Women) “gender motivli qəsdən adamöldürmə” kimi müəyyən etdiyi cinayət olaraq tövsif edilməsini tələb edir.//Qafqazinfo

"Beauty queen" found dead at home -
Medianews.az reports that Gomez, who had a gunshot wound to the head, is suspected to have been murdered by her mother-in-law.
The Mexico City prosecutor's office has classified the case as intentional homicide.
Gomez, who won the "Miss Teen Universe" title in Baja California in 2017, is believed to have been killed on April 15. According to police information, at the time of the incident, she was at home with her husband Alexandro Gomez and his mother Erika Maria.
A particularly notable point is that the police were informed about the incident a day later. This has raised questions about the reasons for the delay in reporting to the law enforcement authorities.
It should be noted that the tragedy occurred against a backdrop of growing public dissatisfaction in Mexico due to violence against women. Local civil organizations are demanding that the case be classified as femicide – a crime defined by the UN Women (United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women) as "gender-motivated intentional homicide."//Qafqazinfo