Füzulidə “ВАЗ” və "Mercedes" markalı avtomobil toqquşub:
Fövqəladə Hallar Nazirliyindən Medianews.az-a verilən xəbərə görə, nazirliyin "112" qaynar telefon xəttinə Füzuli rayonu, Bala Bəhmənli kəndi yaxınlığında yol-nəqliyyat hadisəsinin baş verməsi və xilasedici köməyinə ehtiyac yaranması barədə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar Nazirliyin ən yaxın xilasetmə qüvvələri qəza yerinə cəlb olunub. Əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən müəyyən olunub ki, “ВАЗ” və "Mercedes" markalı iki minik avtomobili toqquşub, 4 nəfər sıxılı vəziyyətdə qalıb.
Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin müvafiq xilasetmə qüvvələri tərəfindən həyata keçirilən xilasetmə tədbirləri nəticəsində deformasiya olmuş avtomobillərdən 2 nəfər yaralı vəziyyətdə və 2 nəfərin meyiti çıxarılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.

Two passenger cars of the brands "VAZ" and "Mercedes" collided in the Fuzuli district.
According to the information provided to Medianews.az by the Ministry of Emergency Situations, a report was received on the ministry's "112" hotline about a road traffic accident near the village of Bala Bahmanli in the Fuzuli district and the need for rescue assistance.
In connection with the information, the ministry's nearest rescue forces were dispatched to the accident site. While assessing the operational situation, it was determined that two passenger cars, a "VAZ" and a "Mercedes," collided, and 4 people were trapped.
As a result of the rescue operations carried out by the relevant rescue forces of the State Fire Protection Service, 2 injured persons and 2 deceased individuals were extracted from the deformed vehicles and handed over to the relevant authorities.