Füzulidə “ВАЗ” və "Mercedes" markalı avtomobil toqquşub:
Fövqəladə Hallar Nazirliyindən Medianews.az-a verilən xəbərə görə, nazirliyin "112" qaynar telefon xəttinə Füzuli rayonu, Bala Bəhmənli kəndi yaxınlığında yol-nəqliyyat hadisəsinin baş verməsi və xilasedici köməyinə ehtiyac yaranması barədə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar Nazirliyin ən yaxın xilasetmə qüvvələri qəza yerinə cəlb olunub. Əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən müəyyən olunub ki, “ВАЗ” və "Mercedes" markalı iki minik avtomobili toqquşub, 4 nəfər sıxılı vəziyyətdə qalıb.
Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin müvafiq xilasetmə qüvvələri tərəfindən həyata keçirilən xilasetmə tədbirləri nəticəsində deformasiya olmuş avtomobillərdən 2 nəfər yaralı vəziyyətdə və 2 nəfərin meyiti çıxarılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.

В Физулинском районе столкнулись два легковых автомобиля марки «ВАЗ» и "Mercedes".
По информации, предоставленной Министерством по чрезвычайным ситуациям Medianews.az-, на горячую линию «112» МЧС поступило сообщение о дорожно-транспортном происшествии на участке дороги рядом с селом Бала Бахменли Физулинского района и необходимости спасательной помощи.
В связи с полученной информацией к месту аварии были направлены ближайшие спасательные силы министерства. При оценке оперативной обстановки было установлено, что столкнулись два легковых автомобиля марок «ВАЗ» и "Mercedes", при этом 4 человека оказались зажатыми.
В результате спасательных мероприятий, проведённых соответствующими подразделениями Государственной службы пожарной охраны, из деформированных автомобилей были извлечены 2 пострадавших и тела 2 погибших, которые были переданы по назначению.