"Farsların, kürdlərin, azərbaycanlıların İranı azadlığa aparmasının
İsrailin Baş naziri Benyamin Netanyahu İran¬da hərbi əməliyyatın başlanması ilə bağlı xalqa müraciət edib.
News24.az xəbər verir ki, Netanyahu müraciət zamanı ABŞ prezidenti Donald Trampa təşəkkür edib.
“Qardaşlar və bacılar, İsrail vətəndaşları, cəmi bir saat əvvəl İsrail və ABŞ İrandakı terror rejimindən qaynaqlanan ekzistensial təhlükəni aradan qaldırmaq üçün əməliyyata başlayıb.
Böyük dostumuz, prezident Donald Trampa tarixi liderliyinə görə təşəkkür edirəm.
47 ildir ayətullah rejimi “İsrailə ölüm”, “Amerikaya ölüm” deyə qışqırır. O, bizim qanımızı töküb, bir çox amerikalını öldürüb və öz xalqına qarşı qətliam törədib.
Bu ölümcül terror rejiminin bütün bəşəriyyəti təhdid etməsinə imkan verəcək nüvə silahı əldə etməsinə yol vermək olmaz.
Birgə hərəkətlərimiz cəsur İran xalqının öz taleyini öz əlinə alması üçün şərait yaradacaq.
İran xalqının bütün hissələrinin – farsların, kürdlərin, azərbaycanlıların, bəlucların və ahvazlıların tiraniyanın zülmündən qurtulub İranı azadlıq və sülhə aparmasının vaxtı çatıb.
Sizə müraciət edirəm, İsrail vətəndaşları, arxa cəbhə komandanlığının göstərişlərinə əməl edin. Qarşıdakı günlərdə “Şir nərəsi” əməliyyatında hamımızdan dözüm və ruh yüksəkliyi tələb olunacaq.
Birlikdə dayanacağıq, birlikdə mübarizə aparacağıq və birlikdə İsrailin əbədiliyini təmin edəcəyik”, – deyə müraciətdə bildirilib.

"The Iranians, Kurds, and Azerbaijanis leading Iran to freedom"
Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu has addressed the nation regarding the initiation of a military operation in Iran.
News24.az reports that Netanyahu thanked US President Donald Trump during the address.
"Brothers and sisters, citizens of Israel, just one hour ago, Israel and the US launched an operation to eliminate the existential threat posed by the terror regime in Iran.
I thank our great friend, President Donald Trump, for his historic leadership.
For 47 years, the Ayatollah regime has been shouting "Death to Israel," "Death to America." It has shed our blood, killed many Americans, and committed massacres against its own people.
We must not allow this deadly terror regime to obtain nuclear weapons that would enable it to threaten all humanity.
Our joint actions will create the conditions for the brave Iranian people to take their fate into their own hands.
The time has come for all parts of the Iranian people – Persians, Kurds, Azerbaijanis, Balochs, and Ahvazis – to be freed from tyranny’s oppression and to lead Iran to freedom and peace.
I appeal to you, citizens of Israel, to obey the instructions of the home front command. In the coming days, the "Lion’s Roar" operation will demand patience and high spirits from all of us.
We will stand together, fight together, and together ensure the eternity of Israel," the address stated.