Eyyubov, Daşdəmirov və general oğlu haqda -
5 milyonluq siqaret qaçaqmalçılığı ilə bağlı ittiham olunan Bakı-Hövsan Beynəlxalq Ticarət Dəniz Limanının sahibi Ruslan Eyyubov, limanın rəisi Rəşad Daşdəmirov və Dəniz Nəqliyyatı və Enerji Resursları Baş Gömrük İdarəsinin Liman Məntəqəsinin rəisi Fərid Usubov hakim qarşısına təkrar çıxarılıblar.
Medianews.az xəbər verir ki, prokuror təqsirləndirilən şəxslər barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbiri müddətinin uzadılmasını istəyib.
Binəqədi Rayon Məhkəməsi ibtidai araşdırmanın davam etməsini və əlavə sübutların toplanmasını nəzərə alaraq təqdimatı təmin edib.
Qərara əsasən, Ruslan Eyyubov, Rəşad Daşdəmirov və Fərid Usubovun həbsdə saxlanılma müddəti daha 3 ay uzadılıb.
Qeyd edək ki, təqsirləndirilən şəxslər 5 ay əvvəl həbs ediliblər. Cinayət işi Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsində araşdırılır.
F.Usubov Xüsusi Dövlət Mühafizə Xidməti rəisinin müavini olmuş general-mayor Cəbrayıl Usubovun oğludur./qafqazinfo.az

Владелец Международного торгового морского порта Баку-Ховсан Руслан Эйюбов, директор порта Рашад Дашдэмиров и руководитель портового пункта Главного таможенного управления морского транспорта и энергетических ресурсов Фарид Уsubов, обвиняемые в контрабанде сигарет на 5 миллионов, снова предстали перед судом.
Medianews.az сообщает, что прокурор ходатайствовал о продлении срока меры пресечения в виде заключения под стражу в отношении обвиняемых.
Районный суд Бинагади, учитывая продолжение предварительного расследования и сбор дополнительных доказательств, удовлетворил данное ходатайство.
Согласно решению, срок содержания под стражей Руслана Эйюбова, Рашаада Дашдэмирава и Фарида Уsubова продлен еще на 3 месяца.
Отметим, что указанные лица были арестованы 5 месяцев назад. Уголовное дело расследуется Главным управлением по борьбе с коррупцией при Генеральном прокуроре.
Ф. Уsubов является сыном генерал-майора Джабраила Уsubова, бывшего заместителя начальника Службы государственной охраны./qafqazinfo.az