Eyyubov, Daşdəmirov və general oğlu haqda -
5 milyonluq siqaret qaçaqmalçılığı ilə bağlı ittiham olunan Bakı-Hövsan Beynəlxalq Ticarət Dəniz Limanının sahibi Ruslan Eyyubov, limanın rəisi Rəşad Daşdəmirov və Dəniz Nəqliyyatı və Enerji Resursları Baş Gömrük İdarəsinin Liman Məntəqəsinin rəisi Fərid Usubov hakim qarşısına təkrar çıxarılıblar.
Medianews.az xəbər verir ki, prokuror təqsirləndirilən şəxslər barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbiri müddətinin uzadılmasını istəyib.
Binəqədi Rayon Məhkəməsi ibtidai araşdırmanın davam etməsini və əlavə sübutların toplanmasını nəzərə alaraq təqdimatı təmin edib.
Qərara əsasən, Ruslan Eyyubov, Rəşad Daşdəmirov və Fərid Usubovun həbsdə saxlanılma müddəti daha 3 ay uzadılıb.
Qeyd edək ki, təqsirləndirilən şəxslər 5 ay əvvəl həbs ediliblər. Cinayət işi Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsində araşdırılır.
F.Usubov Xüsusi Dövlət Mühafizə Xidməti rəisinin müavini olmuş general-mayor Cəbrayıl Usubovun oğludur./qafqazinfo.az

Ruslan Eyyubov, the owner of the Baku-Hovsan International Trade Sea Port, Rashad Dashdemirov, the head of the port, and Farid Usubov, the head of the Port Section of the Main Customs Department of Maritime Transport and Energy Resources, accused of cigarette smuggling worth 5 million, have appeared before the court again.
Medianews.az reports that the prosecutor requested an extension of the detention period of the accused persons.
The Binagadi District Court, considering the continuation of the preliminary investigation and the collection of additional evidence, approved the submission.
According to the decision, the detention period of Ruslan Eyyubov, Rashad Dashdemirov, and Farid Usubov has been extended for another 3 months.
It should be noted that the accused were arrested 5 months ago. The criminal case is being investigated by the Chief Department for Combating Corruption under the Prosecutor General's Office.
F. Usubov is the son of Major General Jabrayil Usubov, former deputy head of the Special State Protection Service./qafqazinfo.az