Evlənənlərin demək olar ki,
Medianews.az xəbər verir ki, bu, Milli Məlisin Ailə, qadın və uşaq məsələləri komitəsinin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin 2025-ci il üzrə məlumatında öz əksini tapıb.
Məlumata əsasən, 2024-cü illə müqayisədə 2025-ci ildə əhalinin hər 1000 nəfərinə nikahların sayı azalaraq 4,9-dan 4,7-yə düşüb, boşanmaların sayı isə 2,1-dən 2,0-a düşüb.
Bundan başqa, ötən il 18 yaşınadək analar tərəfindən doğulan uşaqların sayı 877 nəfər olub.//Qafqazinfo

In 2025, 48,546 marriages were registered and 20,675 divorces were recorded in the country.
Medianews.az reports that this was reflected in the information for 2025 of the State Committee on Family, Women and Children Issues, discussed today at the meeting of the Family, Women and Children Issues Committee of the National Assembly.
According to the information, compared to 2024, the number of marriages per 1,000 people in 2025 decreased from 4.9 to 4.7, and the number of divorces decreased from 2.1 to 2.0.
Additionally, last year the number of children born to mothers under 18 years old was 877. //Qafqazinfo