Evlənənlərin demək olar ki,
Medianews.az xəbər verir ki, bu, Milli Məlisin Ailə, qadın və uşaq məsələləri komitəsinin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin 2025-ci il üzrə məlumatında öz əksini tapıb.
Məlumata əsasən, 2024-cü illə müqayisədə 2025-ci ildə əhalinin hər 1000 nəfərinə nikahların sayı azalaraq 4,9-dan 4,7-yə düşüb, boşanmaların sayı isə 2,1-dən 2,0-a düşüb.
Bundan başqa, ötən il 18 yaşınadək analar tərəfindən doğulan uşaqların sayı 877 nəfər olub.//Qafqazinfo

В 2025 году в стране было зарегистрировано 48 546 случаев вступления в брак и 20 675 случаев разводов.
Medianews.az сообщает, что эта информация отражена в данных Государственного комитета по вопросам семьи, женщин и детей за 2025 год, обсуждавшихся сегодня на заседании Комитета Милли Меджлиса по вопросам семьи, женщин и детей.
По данным, по сравнению с 2024 годом, в 2025 году число браков на 1000 человек населения снизилось с 4,9 до 4,7, а число разводов — с 2,1 до 2,0.
Кроме того, в прошлом году количество детей, рожденных матерями до 18 лет, составило 877 человек.//Qafqazinfo