Ev dustaqlığında olan Ramiz Mehdiyev bayram günlərini necə keçirir?
Prezident Administrasiyasının keçmiş rəhbəri, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının sabiq prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev bayram tətili günlərində vəkilləri ilə görüşlərini intensivləşdirib.
"Yeni Sabah" xəbər verir ki, bu da qeyri-iş günlərində istintaq hərəkətlərinin aparılmaması ilə bağlıdır.
Dövlət qurumları bayram günlərində fəaliyyət göstərmədiyi üçün müstəntiqlər Ramiz Mehdiyevlə dindirmələr aparmırlar. Təqsirləndirilən şəxs olan akademik fasilədən istifadə edərək, vəkilləri ilə tez-tez və uzunmüddətli görüşlər keçirir.
Xatırladaq ki, Səbail Rayon Məhkəməsi Ramiz Ənvər oğlu Mehdiyev barədə cinayət işi üzrə qərar qəbul edib. Qərara əsasən, məhkəmə xüsusilə ağır cinayət əməllərinə görə cinayət məsuliyyətinə cəlb edilən R.Mehdiyev barədə verilən vəsatəti təmin edərək, 4 ay müddətinə ev dustaqlığı qətimkan tədbiri seçib.
R.Mehdiyev Cinayət Məcəlləsinin 278.1 (dövlət hakimiyyətini ələ keçirməyə yönələn əməllər), 274 (dövlətə xəyanət) və 193-1.3.2-ci (cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakı leqallaşdırma) maddələri ilə ittiham edilir.

How does Ramiz Mehdiyev, who is under house arrest, spend the holidays?
The former head of the Presidential Administration, former president of the Azerbaijan National Academy of Sciences, academician Ramiz Mehdiyev has intensified his meetings with lawyers during the holiday period.
"Yeni Sabah" reports that this is related to the fact that no investigative actions are conducted on non-working days.
Since state institutions do not operate during the holidays, investigators are not conducting interrogations with Ramiz Mehdiyev. The accused academician takes advantage of the break and holds frequent and lengthy meetings with his lawyers.
It should be recalled that the Sabail District Court has made a decision on the criminal case concerning Ramiz Anvar oglu Mehdiyev. According to the decision, the court granted the motion regarding R. Mehdiyev, who is particularly charged with serious crimes, and applied the preventive measure of house arrest for 4 months.
R. Mehdiyev is accused under Articles 278.1 (acts aimed at seizing state power), 274 (treason), and 193-1.3.2 (legalization of property obtained by criminal means) of the Criminal Code.