Ermənistan kriminal aləmin nümayəndəsini Rusiyaya təhvil verməkdən imtina etdi
Dələduzluq işi ilə bağlı Rusiya hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən axtarışda olan biznesmen Ruben Tatulyan RF-yə ekstradisiya edilməyəcək.
Oxu.Az xəbər verir ki, bu barədə Ermənistan Baş Prokurorluğundan məlumat verilib.
Bildirilib ki, Rusiya Federasiyasının səlahiyyətli orqanlarının axtarışında olan Tatulyan 2025-ci il noyabrın 7-də Ermənistan polisi tərəfindən yaxalanıb.
"Tatulyan Ermənistan Respublikasının vətəndaşı olmadığı üçün həbs edilməyib, buna görə də xarici dövlətə təhvil verilə bilməz", - deyə baş prokurorluqdan bildiriblər.
Daha əvvəl Ermənistan DİN-in mətbuat katibi Narek Sarkisyan TASS-a bildirib ki, Tatulyanın saxlanılması ilə bağlı məlumat müəyyən edilmiş qaydada prokurorluğa və axtarışı başladan şəxsə ötürülüb.
Rusiyada kriminal aləmdə Robson kimi tanınan Tatulyan dələduzluq, cinayətkar dəstənin təşkili və qətl törətmək ittihamları ilə axtarışdadır.

Armenia refused to hand over a representative of the criminal underworld to Russia.
Businessman Ruben Tatulyan, who is wanted by Russian law enforcement agencies in connection with a fraud case, will not be extradited to the Russian Federation.
Oxu.Az reports that this was stated by the Armenian Prosecutor General's Office.
It was reported that Tatulyan, who is wanted by authorized bodies of the Russian Federation, was detained by the Armenian police on November 7, 2025.
"Tatulyan has not been arrested because he is not a citizen of the Republic of Armenia, and therefore cannot be handed over to a foreign state," the Prosecutor General's Office said.
Earlier, Narek Sarkisyan, the spokesperson for the Armenian Ministry of Internal Affairs, told TASS that information about Tatulyan's detention was forwarded to the prosecutor's office and the person who initiated the search in accordance with established procedures.
Tatulyan, known in the criminal world in Russia as Robson, is wanted on charges of fraud, organizing a criminal group, and committing murder.