Ermənistan kriminal aləmin nümayəndəsini Rusiyaya təhvil verməkdən imtina etdi
Dələduzluq işi ilə bağlı Rusiya hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən axtarışda olan biznesmen Ruben Tatulyan RF-yə ekstradisiya edilməyəcək.
Oxu.Az xəbər verir ki, bu barədə Ermənistan Baş Prokurorluğundan məlumat verilib.
Bildirilib ki, Rusiya Federasiyasının səlahiyyətli orqanlarının axtarışında olan Tatulyan 2025-ci il noyabrın 7-də Ermənistan polisi tərəfindən yaxalanıb.
"Tatulyan Ermənistan Respublikasının vətəndaşı olmadığı üçün həbs edilməyib, buna görə də xarici dövlətə təhvil verilə bilməz", - deyə baş prokurorluqdan bildiriblər.
Daha əvvəl Ermənistan DİN-in mətbuat katibi Narek Sarkisyan TASS-a bildirib ki, Tatulyanın saxlanılması ilə bağlı məlumat müəyyən edilmiş qaydada prokurorluğa və axtarışı başladan şəxsə ötürülüb.
Rusiyada kriminal aləmdə Robson kimi tanınan Tatulyan dələduzluq, cinayətkar dəstənin təşkili və qətl törətmək ittihamları ilə axtarışdadır.

Бизнесмен Рубен Татулян, находящийся в розыске российскими правоохранительными органами по делу о мошенничестве, не будет экстрадирован в РФ.
Об этом сообщает Oxu.Az со ссылкой на Генеральную прокуратуру Армении.
Указывается, что Татулян, находящийся в розыске уполномоченных органов Российской Федерации, был задержан полицией Армении 7 ноября 2025 года.
"Поскольку Татулян не является гражданином Республики Армения, он не был заключен под стражу и не может быть передан иностранному государству", — сообщили в прокуратуре.
Ранее пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саркисян сообщил ТАСС, что информация о задержании Татуляна была передана прокурору и лицу, начавшему розыск, в установленном порядке.
В России Татулян, известный в криминальном мире под именем Робсон, разыскивается по обвинениям в мошенничестве, организации преступной группы и организации убийства.