“Ən pis halda onları Maydanda edam edəcəklər”
Qafqazinfo xəbər verir ki, bu barədə Rusiya Təhlükəsizlik Şurasının sədr müavini, sabiq prezident Dmitri Medvedev bildirib.
“Benito Mussolini və Adolf Hitlerin taleyi, eləcə də sonradan məhkəməyə verilmiş, mühakimə edilmiş və bir çox hallarda Sovet İttifaqı tərəfindən edam olunmuş şəxslərin taleyi ibrətamiz nümunədir”, - o deyib.
Medvedevin sözlərinə görə, Ukraynanın indiki rəhbərliyinin bir hissəsi üçün hərbi əməliyyatların davam etdirilməsi öz həyatlarının davam etdirilməsi deməkdir: “Hərbi əməliyyatlar başa çatarsa, Ukrayna liderləri ən yaxşı halda Polşa, Britaniya və ya digər Avropa dövlətləri kimi ölkələrə qaça biləcəklər. Ən pis halda isə onları öz adamları Maydanda asıb edam edəcəklər”.

«В худшем случае их казнят на Майдане»
Как сообщает Qafqazinfo, об этом заявил заместитель председателя Совета безопасности России, бывший президент Дмитрий Медведев.
«Судьба Бенито Муссолини и Адольфа Гитлера, а также тех лиц, которые позднее были привлечены к суду, осуждены и во многих случаях казнены Советским Союзом, является поучительным примером», - сказал он.
По словам Медведева, для части нынешнего руководства Украины продолжение военных действий означает продолжение их собственной жизни: «Если военные действия прекратятся, лидеры Украины в лучшем случае смогут бежать в такие страны, как Польша, Великобритания или другие европейские государства. В худшем случае их повесят и казнят на Майдане их же собственные люди».