“e-Tabib” fəaliyyətini
Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında rəqəmsal inkişafın sürətləndirilməsinə dair 2026–2028-ci illər üçün Fəaliyyət Planı”nın icrası istiqamətində Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi (TƏBİB) tərəfindən məqsədyönlü işlər aparılır.
TƏBİB-dən Medianews.az-a verilən məlumata görə, rəqəmsal dövlət xidmətlərinin “bir pəncərə” prinsipi ilə təqdim olunması üzrə görülən tədbirlər çərçivəsində “e-Tabib” mobil tətbiqi üzərindən göstərilən rəqəmsal xidmətlərin “mygov” platformasına inteqrasiya prosesi artıq bitib.
Bu gündən etibarən “e-Tabib” tətbiqi fəaliyyətini tam olaraq dayandırır və xidmətlər artıq “mygov” platformasından təqdim olunur. Qərar xidmətlərin təkrarlanmasının qarşısının alınması və vətəndaşlara daha çevik xidmət göstərilməsi məqsədilə qəbul olunub. Bununla da “e-Tabib” “mygov” platformasına inteqrasiya edilən növbəti dövlət tətbiqidir.

деятельность “e-Tabib”
В рамках исполнения утверждённого Указом президента Ильхама Алиева «Плана действий на 2026–2028 годы по ускорению цифрового развития в Азербайджанской Республике» осуществляется целенаправленная работа со стороны Единого ведомства управления медицинскими территориальными подразделениями (ТӘБİБ).
По информации, предоставленной ТӘБİБ для Medianews.az, в рамках мероприятий по предоставлению цифровых государственных услуг по принципу «одного окна» процесс интеграции цифровых услуг, оказываемых через мобильное приложение «e-Tabib», с платформой «mygov» уже завершён.
Начиная с сегодняшнего дня приложение «e-Tabib» прекращает свою работу полностью, и услуги теперь предоставляются через платформу «mygov». Решение было принято с целью предотвращения дублирования услуг и обеспечения более оперативного обслуживания граждан. Таким образом, «e-Tabib» является следующим государственным приложением, интегрированным с платформой «mygov».