“e-Tabib” fəaliyyətini
Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında rəqəmsal inkişafın sürətləndirilməsinə dair 2026–2028-ci illər üçün Fəaliyyət Planı”nın icrası istiqamətində Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi (TƏBİB) tərəfindən məqsədyönlü işlər aparılır.
TƏBİB-dən Medianews.az-a verilən məlumata görə, rəqəmsal dövlət xidmətlərinin “bir pəncərə” prinsipi ilə təqdim olunması üzrə görülən tədbirlər çərçivəsində “e-Tabib” mobil tətbiqi üzərindən göstərilən rəqəmsal xidmətlərin “mygov” platformasına inteqrasiya prosesi artıq bitib.
Bu gündən etibarən “e-Tabib” tətbiqi fəaliyyətini tam olaraq dayandırır və xidmətlər artıq “mygov” platformasından təqdim olunur. Qərar xidmətlərin təkrarlanmasının qarşısının alınması və vətəndaşlara daha çevik xidmət göstərilməsi məqsədilə qəbul olunub. Bununla da “e-Tabib” “mygov” platformasına inteqrasiya edilən növbəti dövlət tətbiqidir.

“e-Tabib” activity stopped
Purposeful work is being carried out by the Management Union of Medical Territorial Units (TƏBİB) in the implementation of the "Action Plan for Accelerating Digital Development in the Republic of Azerbaijan for 2026–2028," approved by the Decree of President Ilham Aliyev.
According to information given to Medianews.az by TƏBİB, within the framework of measures taken to provide digital public services on a "one-stop-shop" principle, the integration process of digital services provided through the "e-Tabib" mobile application into the "mygov" platform has already been completed.
From today onwards, the "e-Tabib" application will completely cease its operation, and services will now be provided through the "mygov" platform. The decision was made to prevent duplication of services and to provide citizens with more agile service. Thus, "e-Tabib" has become the next government application integrated into the "mygov" platform.