Çində 11 nəfər edam edilib
Çində qətl, dələduzluq və narkotik alveri ittihamlarında təqsirli bilinən cinayətkar sindikatın 11 nəfər edam edilib.
"Report" xəbər verir ki, bu barədə "Sinxua" agentliyi məlumat yayıb.
Edam Çinin şərqindəki Cjetszyan əyalətinin Vençjou şəhərinin məhkəməsi tərəfindən Ali Xalq Məhkəməsinin təsdiqi alındıqdan sonra həyata keçirilib.
Sindikat Çin sərhədi boyunca Myanmanın şimalında fəaliyyət göstərib, dələduzluq qurbanları isə ölkə vətəndaşları olub. "Min Ailəsi" sindikatı 10 milyard yuandan çox (təxminən 1,4 milyard dollar) məbləğdə qumar və dələduzluq əməllərinə qarışıb. Sindikat, həmçinin insanların qanunsuz şəkildə saxlanması, qəsdən adam öldürməkdə ittiham olunub. Onlar 14 Çin vətəndaşının qətlində və altı nəfərin yaralanmasında təqsirli bilinib.

11 people were executed in China
11 members of a criminal syndicate accused of murder, fraud, and drug trafficking in China have been executed.
"Report" informs that this was reported by the "Xinhua" agency.
The execution was carried out after confirmation by the Supreme People's Court by the court of Wenzhou city in Zhejiang province, eastern China.
The syndicate operated in northern Myanmar along China's border, and the victims of fraud were citizens of the country. The "Min Family" syndicate was involved in gambling and fraud amounting to more than 10 billion yuan (approximately 1.4 billion dollars). The syndicate was also charged with illegal detention of people and intentional homicide. They were found guilty of the murder of 14 Chinese citizens and injuring six others.