“Çaqayev” video iddiasından danışdı: “Video olsaydı, rəis dostlarım bilərdi”
Bir neçə gündür sosial şəbəkələrdə “Çaqayev” ləqəbli Emin Babayev haqqında səsləndirilən fikirlər geniş müzakirə mövzusudur.
Musavat.com xəbər verir ki, məşhur fitness-trener, “Tik-Tok”un dünya trendinə düşməyi bacarmış “Çaqayev” yayılan məlumatlarla bağlı növbəti izahını verib.
Əvvəlcə xatırladaq ki, ABŞ-da olan azərbaycanlı tiktoker Əli “Çaqayev”lə bağlı ciddi ittiham səsləndirib. Əli iddia edib ki, “Çaqayev”in həmcinsi ilə intim videosu olduğu üçün ölkəni tərk edir.
Bu iddianın ortaya atılması isə “Çaqayev”in məşhurlaşdığı, Ağ Şəhərdə yerləşən fitnes salonunun satışa çıxarılması, onun özünün isə ölkəni tərk etmək istəməsi ilə bağlı xəbərlərlə əlaqələndirildi.
“Çaqayev” bu iddiaların əsassız olduğu ilə bağlı açıqlama verib. Sosial şəbəkədəki çıxışında deyib ki, bunu məqsədli şəkildə ediblər.
“Hanı video? Vaxt gedir, amma ortada video yoxdur. Bunu demək yaxşı deyil, amma mən çox adama kömək etmişəm. Məni tanıyanlar bilir. Amma pisliyimi istəyənlər də var. Belə bir video olsaydı, bunu mənim rəis dostlarım bilərdi. Mənim xeyli rəis dostlarım var. Dostlarımın çoxu dövlət işçiləridir. Bu söz-söhbətlər yalandır”.

For several days, the opinions expressed about Emin Babayev, nicknamed "Çağayev," on social networks have been a widely discussed topic.
Musavat.com reports that the famous fitness trainer, who managed to become a global trend on "Tik-Tok" under the name "Çağayev," has given his next explanation regarding the circulated information.
First, let us recall that Azerbaijani TikToker Ali in the USA made a serious accusation about "Çağayev." Ali claimed that "Çağayev" is leaving the country because he has an intimate video with a person of the same sex.
The emergence of this claim was linked to "Çağayev" becoming popular, the put-up-for-sale status of the fitness salon located in White City, and news that he himself wanted to leave the country.
"Çağayev" has denied these claims as unfounded. In his social media statement, he said that this was done deliberately.
"Where is the video? Time is passing, but there is no video. It’s not good to say this, but I have helped many people. Those who know me are aware. But there are also those who wish me harm. If such a video existed, my boss friends would know. I have quite a few boss friends. Most of my friends are government workers. These rumors are false."