“Çaqayev” video iddiasından danışdı: “Video olsaydı, rəis dostlarım bilərdi”
Bir neçə gündür sosial şəbəkələrdə “Çaqayev” ləqəbli Emin Babayev haqqında səsləndirilən fikirlər geniş müzakirə mövzusudur.
Musavat.com xəbər verir ki, məşhur fitness-trener, “Tik-Tok”un dünya trendinə düşməyi bacarmış “Çaqayev” yayılan məlumatlarla bağlı növbəti izahını verib.
Əvvəlcə xatırladaq ki, ABŞ-da olan azərbaycanlı tiktoker Əli “Çaqayev”lə bağlı ciddi ittiham səsləndirib. Əli iddia edib ki, “Çaqayev”in həmcinsi ilə intim videosu olduğu üçün ölkəni tərk edir.
Bu iddianın ortaya atılması isə “Çaqayev”in məşhurlaşdığı, Ağ Şəhərdə yerləşən fitnes salonunun satışa çıxarılması, onun özünün isə ölkəni tərk etmək istəməsi ilə bağlı xəbərlərlə əlaqələndirildi.
“Çaqayev” bu iddiaların əsassız olduğu ilə bağlı açıqlama verib. Sosial şəbəkədəki çıxışında deyib ki, bunu məqsədli şəkildə ediblər.
“Hanı video? Vaxt gedir, amma ortada video yoxdur. Bunu demək yaxşı deyil, amma mən çox adama kömək etmişəm. Məni tanıyanlar bilir. Amma pisliyimi istəyənlər də var. Belə bir video olsaydı, bunu mənim rəis dostlarım bilərdi. Mənim xeyli rəis dostlarım var. Dostlarımın çoxu dövlət işçiləridir. Bu söz-söhbətlər yalandır”.

«Чагаев» рассказал о видео-утверждении: «Если бы было видео, начальник-друзья бы знали»
В течение нескольких дней в социальных сетях широко обсуждаются мнения о Эмине Бабаеве, известном под прозвищем «Чагаев».
Musavat.com сообщает, что известный фитнес-тренер, сумевший попасть в мировые тренды Tik-Tok, «Чагаев» дал очередное объяснение по поводу распространяемой информации.
Для начала напомним, что азербайджанский тиктокер Али, находящийся в США, выступил с серьезным обвинением в адрес «Чагаева». Али утверждает, что «Чагаев» уезжает из страны из-за интимного видео с его однополым партнером.
Появление этого обвинения связывали с тем, что «Чагаев» стал знаменитым, фитнес-зал в Белом городе выставлен на продажу, а сам он хочет покинуть страну.
«Чагаев» дал заявление о том, что эти утверждения безосновательны. В своем выступлении в социальных сетях он сказал, что это сделано целенаправленно.
«Где видео? Время идет, но видео нет. Говорить это не хорошо, но я помог очень многим людям. Те, кто меня знает, знают это. Но есть и те, кто желает мне зла. Если бы такое видео было, это знали бы мои друзья-начальники. У меня много таких друзей. Большинство моих друзей — государственные служащие. Эти разговоры — ложь».