Britaniyalı aktyor həbsxanaya düşəndən iki ay sonra ölüb
Britaniyalı aktyor Con Elford (əsl soyadı Şennon) həbsxanaya düşəndən iki ay sonra orada vəfat edib.
Medianews.az bildirir ki, "The Guardian" qəzeti bu barədə Böyük Britaniyanın Həbsxana Xidmətinə istinadən məlumat yayıb.
Sənətçinin 54 yaşı var idi. O, 14 yaşlı qıza qarşı seksual hərəkətlər, habelə 15 yaşlı qıza qarşı cinsi zorakılıq və cinsi xarakterli zorakı hərəkətlər etdiyinə görə (hadisələrin hamısı 2022-ci ildə baş verib) bu ilin yanvarında məhkum edilmişdi.
Nəşrin yazdığına görə, C.Elford martın 13-də Norfolk qraflığındakı "HMP Bure" həbsxanasında dünyasını dəyişib. Qeyd olunur ki, həbsxana xidməti ölümün səbəbini açıqlamayıb./Oxu.Az

Medianews.az reports that "The Guardian" newspaper published this information citing the UK Prison Service.
The artist was 54 years old. He was convicted in January of this year for sexual acts against a 14-year-old girl, as well as sexual violence and sexually violent acts against a 15-year-old girl (all events occurred in 2022).
According to the publication, J. Elford died on March 13 at the "HMP Bure" prison in Norfolk county. It is noted that the prison service did not disclose the cause of death./Oxu.Az