Bolqarıstanda müəmmalı ölüm zənciri:
Medianews.az xəbər verir ki, hüquq mühafizə orqanları hadisəni şübhəli qətl–intihar kimi qiymətləndiriblər.
Fevralın 2-də Petrohan dağ keçidi yaxınlığında yanmış daxmanın ətrafında 45, 49 və 51 yaşlı üç kişinin meyiti tapılıb. Məhkəmə-tibbi ekspertiza onların yaxın məsafədən odlu silahla vurulduğunu müəyyən edib. Hadisə yerindən iki tapança və bir tüfəng götürülüb.
Altı gün sonra isə Okolçista dağı yaxınlığında park edilmiş kamp avtomobilində iki kişi və 15 yaşlı yeniyetmənin meyiti aşkarlanıb. İlkin məlumata görə, avtomobildə atəş açılıb. Ekspertiza nəticələri iki qətl və bir intihar ehtimalını gücləndirir.
Təhlükəsizlik kameralarının görüntülərində hər iki qrupun yanmış daxmada görüşərək sağollaşdığı, daha sonra isə orada qalan şəxslərin tikilini yandırdığı əks olunub.
Rəsmi qrumlar hadisəni ölkə üçün “misli görünməmiş cinayət” adlandırıb. Bildirilib ki, ölənlərin əksəriyyəti təbiətin mühafizəsi ilə məşğul olan qeyri-hökumət təşkilatının üzvləri olub.

A mysterious chain of deaths in Bulgaria:
During the events that took place in the mountainous area in western Bulgaria, the bodies of six people were found.
Medianews.az reports that law enforcement agencies have classified the incident as a suspected murder-suicide.
On February 2, near the Petrohan mountain pass, the bodies of three men aged 45, 49, and 51 were found around a burned cabin. The forensic examination determined that they were shot at close range with a firearm. Two pistols and one rifle were taken from the scene.
Six days later, the bodies of two men and a 15-year-old teenager were discovered in a parked camper near Okolchista Mountain. According to initial information, shots were fired inside the vehicle. The results of the expert examination strengthen the likelihood of two murders and one suicide.
Security camera footage showed that both groups met and said goodbye at the burned cabin, after which the individuals who remained there set the building on fire.
Official agencies have called the incident an "unprecedented crime" for the country. It was reported that most of the deceased were members of a non-governmental organization involved in environmental protection.