Bolqarıstanda müəmmalı ölüm zənciri:
Medianews.az xəbər verir ki, hüquq mühafizə orqanları hadisəni şübhəli qətl–intihar kimi qiymətləndiriblər.
Fevralın 2-də Petrohan dağ keçidi yaxınlığında yanmış daxmanın ətrafında 45, 49 və 51 yaşlı üç kişinin meyiti tapılıb. Məhkəmə-tibbi ekspertiza onların yaxın məsafədən odlu silahla vurulduğunu müəyyən edib. Hadisə yerindən iki tapança və bir tüfəng götürülüb.
Altı gün sonra isə Okolçista dağı yaxınlığında park edilmiş kamp avtomobilində iki kişi və 15 yaşlı yeniyetmənin meyiti aşkarlanıb. İlkin məlumata görə, avtomobildə atəş açılıb. Ekspertiza nəticələri iki qətl və bir intihar ehtimalını gücləndirir.
Təhlükəsizlik kameralarının görüntülərində hər iki qrupun yanmış daxmada görüşərək sağollaşdığı, daha sonra isə orada qalan şəxslərin tikilini yandırdığı əks olunub.
Rəsmi qrumlar hadisəni ölkə üçün “misli görünməmiş cinayət” adlandırıb. Bildirilib ki, ölənlərin əksəriyyəti təbiətin mühafizəsi ilə məşğul olan qeyri-hökumət təşkilatının üzvləri olub.

Загадочная цепь смертей в Болгарии:
Сообщает Medianews.az, что правоохранительные органы квалифицировали происшествие как подозрительное убийство-самоубийство.
2 февраля вблизи перевала Петрохан были найдены тела трех мужчин в возрасте 45, 49 и 51 года рядом с сгоревшим домом. Судебно-медицинская экспертиза установила, что они были застрелены из огнестрельного оружия с близкого расстояния. С места происшествия изъяли два пистолета и одну винтовку.
Спустя шесть дней неподалеку от горы Окольчиста в припаркованном автодоме обнаружены тела двух мужчин и 15-летнего подростка. По предварительной информации, в автомобиле был открыт огонь. Результаты экспертизы усиливают версию о двух убийствах и одном самоубийстве.
На кадрах с камер безопасности зафиксировано, как обе группы встречаются у сгоревшего дома, прощаются, а затем оставшиеся там лица поджигают строение.
Официальные органы назвали происшествие в стране «беспрецедентным преступлением». Отмечается, что большинство погибших были членами неправительственной организации, занимающейся охраной природы.