BMW həvəskarlarına şad xəbər
Milli.Az xəbər verir ki, BMW Avropadakı avtomobil istehsalçıları arasında hələ də mexaniki ötürücü qutulardan istifadə edən azsaylı şirkətlərdən biri olaraq, ötürücü qutusunu ən çox rast gəlinən nasazlıqlardan qorumaq üçün yeni patent təqdim edib.
Şirkət bildirib ki, yeni texnologiya ötürücü qutunun davamlılığını artırır və sürücülərin mexaniki problemlərlə qarşılaşma riskini azaldır. Patentlə qorunan həll, xüsusilə yüksək tələbatlı və ağır şəraitdə istifadə olunan avtomobillərdə faydalı olacaq.
BMW-nin bu addımı, digər Avropa istehsalçılarının avtomatik transmissiyalara keçdiyi bir dövrdə, mexaniki ötürücü qutuların üstünlüklərini qorumağa yönəlib.

BMW представила новый патент для механических коробок передач.
По сообщению Milli.Az, BMW, являясь одной из немногих компаний среди европейских производителей автомобилей, которые по-прежнему используют механические коробки передач, представила новый патент для защиты коробки передач от наиболее распространённых неисправностей.
Компания заявила, что новая технология повышает долговечность коробки передач и снижает риск возникновения механических проблем у водителей. Защищённое патентом решение будет особенно полезно на автомобилях, используемых в условиях высокой нагрузки и суровых условиях.
Этот шаг BMW направлен на сохранение преимуществ механических коробок передач в период, когда другие европейские производители переходят на автоматические трансмиссии.