Belaruslu müğənni və model Myanmada öldürülərək orqanları satıldı - FOTO
Belarusun "Səs" televiziya şousunun keçmiş iştirakçısı Vera Kravtsova Myanmada faciəli şəkildə ölüb, ehtimal olunur ki, o, orqan satıcılarının qurbanı olub.
Oxu.az xəbər verir ki, 26 yaşlı Minsk sakini model biznesində işləmək üçün Tailanda səfər edib. Lakin qız beynəlxalq insan alveri sxeminin qurbanı olub.
Kravtsova aldadılaraq sentyabrın 20-də Myanmaya aparıldıqdan sonra əmək kölələliyinə məruz qalıb. Qız burada tanışlıq saytlarında saxta profillər yaratmağa məcbur edilib.
Onunla əlaqə oktyabrın 4-də kəsilib. Qızı qaçıranlar onun qohumlarından 500 min dollar tələb ediblər.
Sonra cinayətkarlar Veranın öldüyünü və bədəninin artıq yandırıldığını bildiriblər. Təsdiqlənməmiş məlumata görə, qızın orqanları satılıb və külləri məhv edilib.

Belarusian singer and model was killed in Myanmar and her organs were sold - PHOTO
Vera Kravtsova, a former participant of Belarus's "Voice" television show, died tragically in Myanmar, and it is suspected that she fell victim to organ traffickers.
According to Oxu.az, the 26-year-old Minsk resident traveled to Thailand to work in the modeling business. However, the girl became a victim of an international human trafficking scheme.
Kravtsova was deceived and taken to Myanmar on September 20th, where she was subjected to labor slavery. There, the girl was forced to create fake profiles on dating sites.
Contact with her was lost on October 4th. Her kidnappers demanded 500 thousand dollars from her relatives.
Then the criminals reported that Vera was dead and that her body had been burned. According to unconfirmed information, the girl's organs were sold and her ashes destroyed.