Azərbaycanlı qadınlar Türkiyə, BƏƏ və Pakistanda cinsi istismara məruz qalıblar
İnsan alveri cinayəti törətməkdə təqsirləndirilən 10 şəxsin İnterpol kanalları ilə beynəlxalq axtarışı davam etdirilir.
Medianews.az Oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, sözügedən məsələ İnsan alverinə qarşı mübarizə üzrə Milli Koordinatorun illik məlumatında əksini tapıb.
Vurğulanır ki, onlardan yeddisinin Türkiyədə, birinin Pakistanda, birinin Rusiyada, birinin isə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində gizləndiyi ehtimal edilir.
Sənəddə qeyd olunur ki, hesabat ilində müəyyən edilmiş 46 insan alveri qurbanının hamısı (qadınlar) Azərbaycan vətəndaşı olmaqla 33-ü Türkiyə Respublikasında, 10-u Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində, 3-ü Pakistanda cinsi istismara məruz qalıb.

Азербайджанские женщины подверглись сексуальному насилию в Турции, ОАЭ и Пакистане
По линии Интерпола продолжается международный розыск 10 лиц, подозреваемых в совершении преступления торговли людьми.
Medianews.az со ссылкой на Oxu.az сообщает, что данный вопрос отражён в ежегодном отчёте Национального координатора по борьбе с торговлей людьми.
Отмечается, что предполагается, что семеро из них скрываются в Турции, один — в Пакистане, один — в России и один — в Объединённых Арабских Эмиратах.
В документе указано, что из 46 выявленных в отчетном году жертв торговли людьми все (женщины) являются гражданами Азербайджана, из них 33 подверглись сексуальной эксплуатации в Турецкой Республике, 10 — в Объединённых Арабских Эмиратах, 3 — в Пакистане.