Azərbaycanlı qadınlar Türkiyə, BƏƏ və Pakistanda cinsi istismara məruz qalıblar
İnsan alveri cinayəti törətməkdə təqsirləndirilən 10 şəxsin İnterpol kanalları ilə beynəlxalq axtarışı davam etdirilir.
Medianews.az Oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, sözügedən məsələ İnsan alverinə qarşı mübarizə üzrə Milli Koordinatorun illik məlumatında əksini tapıb.
Vurğulanır ki, onlardan yeddisinin Türkiyədə, birinin Pakistanda, birinin Rusiyada, birinin isə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində gizləndiyi ehtimal edilir.
Sənəddə qeyd olunur ki, hesabat ilində müəyyən edilmiş 46 insan alveri qurbanının hamısı (qadınlar) Azərbaycan vətəndaşı olmaqla 33-ü Türkiyə Respublikasında, 10-u Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində, 3-ü Pakistanda cinsi istismara məruz qalıb.

Azerbaijani women have been subjected to sexual exploitation in Turkey, the UAE, and Pakistan.
The international search through Interpol channels continues for 10 individuals accused of committing the crime of human trafficking.
Medianews.az citing Oxu.az reports that the mentioned issue is reflected in the annual report of the National Coordinator for Combating Human Trafficking.
It is emphasized that seven of them are believed to be hiding in Turkey, one in Pakistan, one in Russia, and one in the United Arab Emirates.
The document states that all 46 human trafficking victims identified during the reporting year (women) are Azerbaijani citizens, with 33 subjected to sexual exploitation in the Republic of Turkey, 10 in the United Arab Emirates, and 3 in Pakistan.