“Yeni Azərbaycan” qəzetində dəyişiklik olacaqmı? –
Hazırda Medianın İnkişafı Agentliyi 6 gündəlik qəzetin - “Yeni Azərbaycan”, “Yeni Müsavat”, “525-ci qəzet”, “Bakı xəbər”, “Səs” və “Şərq”in həftədə beş nömrəsini maliyyələşdirir, onlara internet versiyası ilə birlikdə ayda 18000 manat yardım edir.
Gələn ildən isə agentlik qəzetlərin yalnız həftədə bir nömrəsinin çapına maliyyə yardımı göstərəcək, onlara internet versiyası ilə birlikdə ayda 8000 min manat ödəyəcək.
Bu səbəbdən gündəlik qəzetlərin bəzisi 2026-cı ildə dövriliyi azaldıb həftəlik nəşrə keçməyi planlaşdırır.
Bazar və bazar ertəsindən başqa hər gün çıxan “Yeni Azərbaycan” qəzetində də dəyişiklik nəzərdə tutulurmu?
Medianews.az saytı bu sualla qəzetin baş redaktoru Alqış Həsənoğluya müraciət edib.
Alqış Həsənoğlu bildirib ki, “Yeni Azərbaycan” qəzetinin dövriliyində dəyişiklik olmayacaq.
Beləliklə, 2026-cı ildə “Yeni Azərbaycan” yenə gündəlik işıq üzü görəcək.
“Yeni Azərbaycan” qəzeti Prezident İlham Əliyevin sədrlik etdiyi Yeni Azərbaycan Partiyasının orqanıdır.
Alqış Həsənoğlu 1993-cü ildən “Yeni Azərbaycan” qəzetində çalışıb, 1997-2008-ci illərdə baş redaktor postunu tutub, 2021-ci il sentyabrın 10-da yenidən həmin vəzifəyə təyin edilib.
1969-cu il təvəllüdlü Alqış Həsənoğlu filologiya elmləri namizədi, Əməkdar jurnalistdir. 2003-2005-ci illərdə Milli Məclisin deputatı olub.

В настоящее время Агентство по развитию медиа финансирует пять выпусков в неделю ежедневных газет - «Новый Азербайджан», «Новый Мусават», «525-я газета», «Баку новости», «Голос» и «Восток», оказывая им помощь в размере 18000 манатов в месяц вместе с их интернет-версией.
С следующего года агентство будет оказывать финансовую поддержку только за один выпуск газеты в неделю, выплачивая по 8000 манатов в месяц вместе с интернет-версией.
Поэтому некоторые из ежедневных газет планируют в 2026 году сократить частоту выхода и перейти на еженедельный формат.
Планируется ли изменить формат газеты «Новый Азербайджан», выходящей каждый день, кроме воскресенья и понедельника?
Сайт Medianews.az обратился с этим вопросом к главному редактору газеты Алгышу Гасаноглу.
Алгыш Гасаноглу сообщил, что в формате выхода газеты «Новый Азербайджан» изменений не будет.
Таким образом, в 2026 году «Новый Азербайджан» по-прежнему будет выходить ежедневно.
Газета «Новый Азербайджан» является органом Партии Нового Азербайджана, возглавляемой Президентом Ильхамом Алиевым.
Алгыш Гасаноглу работал в газете «Новый Азербайджан» с 1993 года, занимал должность главного редактора в период с 1997 по 2008 год и был вновь назначен на эту должность 10 сентября 2021 года.
Алгыш Гасаноглу, родившийся в 1969 году, кандидат филологических наук, Заслуженный журналист. С 2003 по 2005 год был депутатом Милли Меджлиса.