“Yeni Azərbaycan” qəzetində dəyişiklik olacaqmı? –
Hazırda Medianın İnkişafı Agentliyi 6 gündəlik qəzetin - “Yeni Azərbaycan”, “Yeni Müsavat”, “525-ci qəzet”, “Bakı xəbər”, “Səs” və “Şərq”in həftədə beş nömrəsini maliyyələşdirir, onlara internet versiyası ilə birlikdə ayda 18000 manat yardım edir.
Gələn ildən isə agentlik qəzetlərin yalnız həftədə bir nömrəsinin çapına maliyyə yardımı göstərəcək, onlara internet versiyası ilə birlikdə ayda 8000 min manat ödəyəcək.
Bu səbəbdən gündəlik qəzetlərin bəzisi 2026-cı ildə dövriliyi azaldıb həftəlik nəşrə keçməyi planlaşdırır.
Bazar və bazar ertəsindən başqa hər gün çıxan “Yeni Azərbaycan” qəzetində də dəyişiklik nəzərdə tutulurmu?
Medianews.az saytı bu sualla qəzetin baş redaktoru Alqış Həsənoğluya müraciət edib.
Alqış Həsənoğlu bildirib ki, “Yeni Azərbaycan” qəzetinin dövriliyində dəyişiklik olmayacaq.
Beləliklə, 2026-cı ildə “Yeni Azərbaycan” yenə gündəlik işıq üzü görəcək.
“Yeni Azərbaycan” qəzeti Prezident İlham Əliyevin sədrlik etdiyi Yeni Azərbaycan Partiyasının orqanıdır.
Alqış Həsənoğlu 1993-cü ildən “Yeni Azərbaycan” qəzetində çalışıb, 1997-2008-ci illərdə baş redaktor postunu tutub, 2021-ci il sentyabrın 10-da yenidən həmin vəzifəyə təyin edilib.
1969-cu il təvəllüdlü Alqış Həsənoğlu filologiya elmləri namizədi, Əməkdar jurnalistdir. 2003-2005-ci illərdə Milli Məclisin deputatı olub.

Will there be a change in the "Yeni Azərbaycan" newspaper? –
Starting next year, the agency will only provide financial support for the printing of one issue per week of the newspapers, paying them 8,000 manats per month together with the internet version.
For this reason, some daily newspapers plan to reduce their frequency and switch to weekly publication in 2026.
Are any changes planned for the "Yeni Azərbaycan" newspaper that is published every day except Sunday and Monday?
Medianews.az addressed this question to the editor-in-chief of the newspaper, Alqış Həsənoğlu.
Alqış Həsənoğlu stated that there will be no change in the frequency of "Yeni Azərbaycan" newspaper.
Thus, in 2026, "Yeni Azərbaycan" will once again be published daily.
The "Yeni Azərbaycan" newspaper is the official organ of the New Azerbaijan Party chaired by President Ilham Aliyev.
Alqış Həsənoğlu has worked at "Yeni Azərbaycan" newspaper since 1993, served as editor-in-chief between 1997-2008, and was reappointed to the position on September 10, 2021.
Born in 1969, Alqış Həsənoğlu holds a PhD candidate degree in philology and is an honored journalist. He was a member of the National Assembly from 2003 to 2005.