Ukrayna cəbhəsində SON DURUM
Medianews.az xəbər verir ki, bunu Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski Silahlı Qüvvələrin baş komandanı Aleksandr Sırskinin məruzəsindən sonra deyib.
Zelenskinin sözlərinə görə, “hazırda cəbhədə vəziyyət kifayət qədər gərgindir, Rusiya hücumu gücləndirməyə çalışır: “Amma bu, yalnız onların itkilərinin artmasına səbəb olur və bizim əməliyyat planlarımızı pozmur”.
Prezident vurğulayıb ki, Rusiya qüvvələri Sumı, Xarkov və Donetsk istiqamətlərində qarşıya qoyduğu məqsədlərə nail ola bilməyib, tez-tez vaxt cədvəlində dəyişiklik etməyə məcbur olur.
O əlavə edib ki, Ukrayna bölmələri cənub istiqamətində verilən tapşırıqları yerinə yetirməyə davam edir.
Volodimir Zelenski həmçinin Aleksandr Sırski ilə Rusiyanın dərinliyinə zərbələrlə bağlı tapşırıqları müzakirə etdiyini açıqlayıb.//Bakıvaxtı.az

On the Ukrainian front
Medianews.az reports that this was said by Ukrainian President Volodymyr Zelensky following the report from Commander-in-Chief of the Armed Forces Oleksandr Syrskyi.
According to Zelensky, “currently the situation at the front is quite tense, Russia is trying to strengthen its offensive: ‘But this only leads to an increase in their losses and does not disrupt our operational plans.’”
The President emphasized that Russian forces have failed to achieve their objectives in the directions of Sumy, Kharkiv, and Donetsk, and are frequently forced to change their timetables.
He added that Ukrainian units continue to carry out assigned tasks in the southern direction.
Volodymyr Zelensky also revealed that he discussed tasks related to strikes deep within Russia with Oleksandr Syrskyi.//Baki vaxti.az