Ukrayna cəbhəsində SON DURUM
Medianews.az xəbər verir ki, bunu Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski Silahlı Qüvvələrin baş komandanı Aleksandr Sırskinin məruzəsindən sonra deyib.
Zelenskinin sözlərinə görə, “hazırda cəbhədə vəziyyət kifayət qədər gərgindir, Rusiya hücumu gücləndirməyə çalışır: “Amma bu, yalnız onların itkilərinin artmasına səbəb olur və bizim əməliyyat planlarımızı pozmur”.
Prezident vurğulayıb ki, Rusiya qüvvələri Sumı, Xarkov və Donetsk istiqamətlərində qarşıya qoyduğu məqsədlərə nail ola bilməyib, tez-tez vaxt cədvəlində dəyişiklik etməyə məcbur olur.
O əlavə edib ki, Ukrayna bölmələri cənub istiqamətində verilən tapşırıqları yerinə yetirməyə davam edir.
Volodimir Zelenski həmçinin Aleksandr Sırski ilə Rusiyanın dərinliyinə zərbələrlə bağlı tapşırıqları müzakirə etdiyini açıqlayıb.//Bakıvaxtı.az

«Российская армия пытается усилить наступательные действия на фронте».
Medianews.az сообщает, что это заявил Президент Украины Владимир Зеленский после доклада главнокомандующего Вооружёнными силами Александра Сирского.
По словам Зеленского, «сейчас ситуация на фронте достаточно напряжённая, Россия пытается усилить наступление: «Но это лишь приводит к увеличению их потерь и не нарушает наши оперативные планы».
Президент подчеркнул, что российские войска не смогли достичь поставленных целей в направлениях Сумы, Харькова и Донецка, и часто вынуждены менять график.
Он добавил, что подразделения Украины продолжают выполнять поставленные задачи в южном направлении.
Владимир Зеленский также сообщил, что обсуждал с Александром Сирским задачи, связанные с ударами по тылам России.// Bakıvaxtı.az