Anna Akopyanın fondu ilə bağlı suala
Ermənistanda baş nazirin ailəsinə məxsus fondun təşəbbüsü ətrafında yaranan müzakirələrə Antikorrupsiya Komitəsi konkret mövqe bildirməyib.
Musavat.com xəbər verir ki, Ermənistanın Antikorrupsiya Komitəsinin sədri Artur Nahapetyan baş nazir Nikol Paşinyanın həyat yoldaşı Anna Akopyanın fondunun pulsuz ingilis dili kursları təşkil etməklə bağlı vədinin qanun pozuntusu olub-olmaması məsələsini şərh etməkdən yayınıb.
Jurnalistlərin sualına cavab olaraq seçki dövründə seçicilərin iradəsinə təsir göstərmək məqsədilə xeyriyyə fəaliyyətini qadağan edən qanun fonunda bu təşəbbüsün hüquqi qiymətləndirilməsi barədə konkret mövqe bildirməyib. Nahapetyan qeyd edib ki, hər hansı açıqlama mümkün araşdırmanın gedişinə təsir göstərə bilər. Onun sözlərinə görə, hazırda komitəyə bu məsələ ilə bağlı rəsmi müraciət daxil olmayıb.

The Anti-Corruption Committee has not taken a clear position on the discussions surrounding the initiative of the fund belonging to the family of the Prime Minister in Armenia.
Musavat.com reports that Artur Nahapetyan, the head of Armenia's Anti-Corruption Committee, has avoided commenting on whether the promise of the fund of Anna Akopyan, the wife of Prime Minister Nikol Pashinyan, to organize free English language courses constitutes a legal violation.
In response to journalists' questions, he did not express a definite stance on the legal assessment of this initiative against the backdrop of the law prohibiting charitable activities aimed at influencing voters’ will during the election period. Nahapetyan noted that any statement could affect the course of a possible investigation. According to him, no official request regarding this issue has been received by the committee so far.