Anna Akopyanın fondu ilə bağlı suala
Ermənistanda baş nazirin ailəsinə məxsus fondun təşəbbüsü ətrafında yaranan müzakirələrə Antikorrupsiya Komitəsi konkret mövqe bildirməyib.
Musavat.com xəbər verir ki, Ermənistanın Antikorrupsiya Komitəsinin sədri Artur Nahapetyan baş nazir Nikol Paşinyanın həyat yoldaşı Anna Akopyanın fondunun pulsuz ingilis dili kursları təşkil etməklə bağlı vədinin qanun pozuntusu olub-olmaması məsələsini şərh etməkdən yayınıb.
Jurnalistlərin sualına cavab olaraq seçki dövründə seçicilərin iradəsinə təsir göstərmək məqsədilə xeyriyyə fəaliyyətini qadağan edən qanun fonunda bu təşəbbüsün hüquqi qiymətləndirilməsi barədə konkret mövqe bildirməyib. Nahapetyan qeyd edib ki, hər hansı açıqlama mümkün araşdırmanın gedişinə təsir göstərə bilər. Onun sözlərinə görə, hazırda komitəyə bu məsələ ilə bağlı rəsmi müraciət daxil olmayıb.

Вопрос о фонде Анны Акопян
Антикоррупционный комитет не выразил конкретной позиции по поводу обсуждений вокруг инициативы фонда, принадлежащего семье премьер-министра в Армении.
По информации Musavat.com, председатель Антикоррупционного комитета Армении Артур Нахапетян уклонился от комментариев по вопросу, является ли обещание фонда жены премьер-министра Николы Пашиняна Анны Акопян о проведении бесплатных курсов английского языка нарушением закона.
В ответ на вопрос журналистов он не выразил конкретной позиции по правовой квалификации этой инициативы в контексте закона, запрещающего благотворительную деятельность с целью влияния на волю избирателей в период выборов. Нахапетян отметил, что любые разъяснения могут повлиять на ход возможного расследования. По его словам, пока в комитет не поступало официальных обращений по этому вопросу.