31-ci dəfə ata olan çoxarvadlı Suxov ona qarşı cinayət işinin
Rusiyada yaşayan və çoxarvadlılığı ilə tanınan İvan Suxovun 31-ci övladı dünyaya gəlib. Bu hadisəni əsas gətirən ata azyaşlı qızı ilə bağlı açılmış cinayət işinin dayandırılmasını tələb edib.
Bu barədə İ.Suxovun vəkili Aleksandr Poçuev "Veçernyaya Moskva"ya bildirib.
"İvanın 31-ci övladı olan oğlan uşağı dünyaya gəlib. Hələ ad seçilməyib. Bu bayramla əlaqədar İstintaq Komitəsinin sədri Aleksandr Bastrıkinə İvana yaddaqalan bir hədiyyə vermək və nəhayət, uzun sürən cinayət işinə son qoymaq təklifi ilə müraciət etdim", - deyə o bildirib.
Vəkil qeyd edib ki, Suxova qarşı cinayət işi beş aydır ilkin istintaq mərhələsindədir. Bu arada, atasını cinsi təcavüzdə ittiham edən qızı Anna prosesdə demək olar ki, iştirak etmir.
"Anna istintaqda iştirakdan yayınır, üzləşmələrə gəlmir. İvanın günahkarlığına dair kifayət qədər dəlil yoxdur. Onun özü və ailəsi bu müddət ərzində ictimai qınaq altında qalıb və emosional baxımdan çox əzab çəkirlər", - A.Poçuyev əlavə edib.
O bildirib ki, qızının ittihamlarına cavab olaraq Suxov hüquq-mühafizə orqanlarına böhtan iddiası ilə müraciət edib. Lakin vəkilin sözlərinə görə, bu iş üzrə icraat hazırda dayandırılıb.
İvan Suxovun 40 yaşı var. O, 2024-cü ilin dekabr ayında jurnalist Saşa Sulimlə müsahibəsindən sonra geniş şöhrət qazanıb. Müsahibədə o, 12 qadından 30 uşaq böyütdüyünü açıqlayıb. İlk yeddi uşaq Suxovun 16 yaşı olanda dünyaya gəlib.
Sentyabrda çoxarvadlı kişiyə azyaşlı qızına qarşı seksual xarakterli davranışla bağlı (Rusiya Cinayət Məcəlləsinin 135-ci maddəsinin 1-ci hissəsi) ittiham irəli sürülüb. İş Rusiya federal televiziya kanalında uşaqların bakirəliyinin pozulması ilə bağlı irəli sürülən iddialara əsaslanıb. İyunun 9-da Rusiyanın Birinci Kanalında yayımlanan "Qoy danışsınlar" verilişində Suxovun 19 yaşlı qızı Anna 14 yaşından bəri atası tərəfindən təcavüzə məruz qaldığını bildirib. (Oxu.Az)

В России родился 31-й ребенок Ивана Сухова, известного своей многоженственностью. Отцом, ссылающимся на это событие, было потребовано прекращение уголовного дела, возбужденного по поводу несовершеннолетней дочери.
Об этом адвокат И. Сухова Александр Почуев рассказал "Вечерней Москве".
"Родился мальчик — 31-й ребенок Ивана. Имя пока не выбрано. По случаю этого праздника я обратился к председателю Следственного комитета Александру Бастрыкину с предложением подарить Ивану памятный подарок и, наконец, положить конец длительному уголовному делу", — сообщил он.
Адвокат отметил, что уголовное дело против Сухова находится на стадии первоначального следствия уже пять месяцев. При этом дочь Анна, обвиняющая отца в сексуальном насилии, практически не участвует в процессе.
"Анна уклоняется от участия в следствии, не приходит на очные ставления. Доказательств вины Ивана недостаточно. Он сам и его семья в течение этого времени подвергаются общественному осуждению и испытывают сильные эмоциональные страдания", — добавил А. Почуев.
Он сообщил, что в ответ на обвинения дочери Сухов обратился в правоохранительные органы с заявлением о клевете. Однако, по словам адвоката, это производство в настоящее время приостановлено.
Ивану Сухову 40 лет. Он получил широкую известность после интервью с журналисткой Сашей Сулим в декабре 2024 года. В интервью он сообщил, что воспитал 30 детей от 12 женщин. Первые семь детей родились, когда Сухову было 16 лет.
В сентябре многоженатому мужчине было предъявлено обвинение в сексуальном поведении в отношении несовершеннолетней дочери (часть 1 статьи 135 Уголовного кодекса России). Дело основано на утверждениях, выдвинутых на федеральном телеканале России о нарушении девственности детей. 9 июня в программе "Пусть говорят" на Первом канале России 19-летняя дочь Сухова Анна заявила, что подвергалась насилию со стороны отца с 14 лет. (Oxu.Az)