31-ci dəfə ata olan çoxarvadlı Suxov ona qarşı cinayət işinin
Rusiyada yaşayan və çoxarvadlılığı ilə tanınan İvan Suxovun 31-ci övladı dünyaya gəlib. Bu hadisəni əsas gətirən ata azyaşlı qızı ilə bağlı açılmış cinayət işinin dayandırılmasını tələb edib.
Bu barədə İ.Suxovun vəkili Aleksandr Poçuev "Veçernyaya Moskva"ya bildirib.
"İvanın 31-ci övladı olan oğlan uşağı dünyaya gəlib. Hələ ad seçilməyib. Bu bayramla əlaqədar İstintaq Komitəsinin sədri Aleksandr Bastrıkinə İvana yaddaqalan bir hədiyyə vermək və nəhayət, uzun sürən cinayət işinə son qoymaq təklifi ilə müraciət etdim", - deyə o bildirib.
Vəkil qeyd edib ki, Suxova qarşı cinayət işi beş aydır ilkin istintaq mərhələsindədir. Bu arada, atasını cinsi təcavüzdə ittiham edən qızı Anna prosesdə demək olar ki, iştirak etmir.
"Anna istintaqda iştirakdan yayınır, üzləşmələrə gəlmir. İvanın günahkarlığına dair kifayət qədər dəlil yoxdur. Onun özü və ailəsi bu müddət ərzində ictimai qınaq altında qalıb və emosional baxımdan çox əzab çəkirlər", - A.Poçuyev əlavə edib.
O bildirib ki, qızının ittihamlarına cavab olaraq Suxov hüquq-mühafizə orqanlarına böhtan iddiası ilə müraciət edib. Lakin vəkilin sözlərinə görə, bu iş üzrə icraat hazırda dayandırılıb.
İvan Suxovun 40 yaşı var. O, 2024-cü ilin dekabr ayında jurnalist Saşa Sulimlə müsahibəsindən sonra geniş şöhrət qazanıb. Müsahibədə o, 12 qadından 30 uşaq böyütdüyünü açıqlayıb. İlk yeddi uşaq Suxovun 16 yaşı olanda dünyaya gəlib.
Sentyabrda çoxarvadlı kişiyə azyaşlı qızına qarşı seksual xarakterli davranışla bağlı (Rusiya Cinayət Məcəlləsinin 135-ci maddəsinin 1-ci hissəsi) ittiham irəli sürülüb. İş Rusiya federal televiziya kanalında uşaqların bakirəliyinin pozulması ilə bağlı irəli sürülən iddialara əsaslanıb. İyunun 9-da Rusiyanın Birinci Kanalında yayımlanan "Qoy danışsınlar" verilişində Suxovun 19 yaşlı qızı Anna 14 yaşından bəri atası tərəfindən təcavüzə məruz qaldığını bildirib. (Oxu.Az)

Sukhv, who became a father for the 31st time in his polygamous family, has a criminal case filed against him.
Sukhv, who became a father for the 31st time in his polygamous family, has a criminal case filed against him. wants it to be stopped
Ivan Suxov, who lives in Russia and is known for polygamy, has had his 31st child born. The father cited this event to demand the termination of a criminal case opened concerning his underage daughter.
This was stated to "Vechernyaya Moskva" by I. Suxov’s lawyer Alexander Poçuev.
"Ivan’s 31st child, a boy, has been born. The name has not yet been chosen. On the occasion of this celebration, I appealed to the Chairman of the Investigative Committee, Alexander Bastrykin, with a proposal to give Ivan a memorable gift and finally put an end to the long-lasting criminal case," he said.
The lawyer noted that the criminal case against Suxov has been in the preliminary investigation phase for five months. Meanwhile, his daughter Anna, who accuses her father of sexual assault, almost does not participate in the process.
"Anna avoids participating in the investigation and does not attend confrontations. There is not enough evidence of Ivan’s guilt. He and his family have been under public condemnation during this time and are suffering emotionally very much," A. Poçuev added.
He stated that in response to his daughter's accusations, Suxov filed a defamation claim with law enforcement agencies. However, according to the lawyer, proceedings on this case are currently suspended.
Ivan Suxov is 40 years old. He gained wide fame after an interview with journalist Sasha Sulim in December 2024. In the interview, he revealed that he has raised 30 children from 12 women. The first seven children were born when Suxov was 16 years old.
In September, the polygamous man was charged with sexual behavior against his underage daughter (part 1 of article 135 of the Russian Criminal Code). The case was based on allegations aired on a Russian federal television channel regarding the violation of children's virginity. On June 9, on Channel One Russia’s program "Let Them Talk," Suxov’s 19-year-old daughter Anna stated that she had been assaulted by her father since the age of 14. (Oxu.Az)