Zelenskinin həyat yoldaşı həbs edilə bilər -
Onun sözlərinə görə, Yelena Zelenskaya 4 milyon dollar vəsaitin mənbəyini izah edə bilməsə, hüquqi problemlərlə üzləşə və hətta məsuliyyətə cəlb oluna bilər.
Oleynik bildirib ki, sözügedən vəsait Zelenskinin yaxın çevrəsindən Timur Mindiç tərəfindən “cib xərcləri” kimi verildiyi iddia olunur. O həmçinin iddia edib ki, həmin pulların bir hissəsi Misirdə ev alınması üçün istifadə edilib.
Sabiq deputat qeyd edib ki, vəsaitlərin qanuni mənbəyi sübut olunmasa, Zelenskayaya korrupsiya ittihamları irəli sürülə bilər./publik.az

Жена президента Украины Владимира Зеленского Елена Зеленская может быть арестована.
По его словам, если Елена Зеленская не сможет объяснить происхождение 4 миллионов долларов, она может столкнуться с юридическими проблемами и даже понести ответственность.
Олейник сообщил, что указанные средства якобы были даны близким окружением Зеленского Тимуром Миндичем в качестве «карманных расходов». Он также заявил, что часть этих денег была использована для покупки дома в Египте.
Бывший депутат отметил, что если законное происхождение средств не будет доказано, против Зеленской могут быть выдвинуты обвинения в коррупции./publik.az