Yanvar-fevral aylarında Azərbaycan əhalisi pulu nələrə xərcləyib?
2026-cı ilin yanvar-fevral aylarında Azərbaycanın pərakəndə ticarət şəbəkəsində 5,5 milyard manatlıq ərzaq məhsulları, içkilər və tütün məmulatları, 4,6 milyard manatlıq qeyri-ərzaq malları satılıb. Hesabatı Dövlət Statistika Komitəsi yayıb.
Medianews.az bildirir ki, rəsmi açıqlamaya görə, pərakəndə ticarət şəbəkəsində xərclənən vəsaitin 49,4 faizi ərzaq məhsullarının, 5 faizi içkilər və tütün məmulatlarının, 14,6 faizi toxuculuq məhsulları, geyim və ayaqqabıların, 5,8 faizi avtomobil benzini və dizel yanacağının, 4,6 faizi elektrik malları və mebellərin, 2,9 faizi əczaçılıq məhsulları və tibbi ləvazimatların, 1,6 faizi kompüterlər, telekommunikasiya avadanlıqları və çap məhsullarının, 16,1 faizi başqa qeyri-ərzaq mallarının payına düşüb.

What did the population of Azerbaijan spend money on in the months of January-February?
In January-February 2026, 5.5 billion manats worth of food products, beverages, and tobacco products, and 4.6 billion manats worth of non-food goods were sold in Azerbaijan's retail trade network. The report was published by the State Statistics Committee.
Medianews.az reports that according to the official statement, 49.4 percent of the funds spent in the retail trade network were for food products, 5 percent for beverages and tobacco products, 14.6 percent for textile products, clothing, and footwear, 5.8 percent for automobile gasoline and diesel fuel, 4.6 percent for electrical goods and furniture, 2.9 percent for pharmaceutical products and medical supplies, 1.6 percent for computers, telecommunications equipment, and printing products, and 16.1 percent for other non-food goods.