Ulduz futbolçudan şok ETİRAF:
İndiyə qədər gizli qalan məqamlar rəsmən təsdiqlənib. Niderland futbol millisinin 34 yaşlı hücumçusu Kvinsi Promes apelyasiya mərhələsinin ilkin dinləməsində əmioğlusunu bıçaqladığını etiraf edib.
Medianews.az İdman.Biz-ə istinadən bildirir ki, tanınmış vəkillər Gert-Yan və Kerri Knopsun köməyi ilə Promes əvvəlki mövqeyini dəyişmək qərarına gəlib.
Keçmiş milli komanda üzvü birinci instansiya məhkəməsində susmaq hüququndan istifadə etməsinin səhv olduğunu bildirib:
"Məhkəmə sisteminə olan bütün inamımı itirmişdim, hazırda isə psixoloji yardım alıram".
Hadisə 2020-ci ilin iyulunda Niderlandın Abkoude şəhərində ailə şənliyi zamanı baş verib. Promes əmioğlusunu ailənin zinət əşyalarını oğurlamaqda ittiham edib və bu zəmində tərəflər arasında dava düşüb. Vəkillərin sözlərinə görə, münaqişə zamanı Promes bir dəfə bıçaq zərbəsi endirib, lakin o, həmin an affekt vəziyyətdə olub və ehtimal ki, özünü müdafiə edib.
Məhkəmədə vəkil Kerri Knops futbolçunun Dubayda həbs olunarkən yaşadığı travmalardan da danışıb. Promes orada digər məhbusların işgəncə səslərini eşitdiyini və günlərlə əlaqəsi olmayan mövzularda sorğu-sual edildiyini söyləyib.
Qeyd edək ki, bıçaqlanma hadisəsi ilə yanaşı, Promes 1300 kq kokainin idxalında iştiraka görə də təqsirli bilinərək 6 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Amsterdam məhkəməsində iştirak edən futbolçu hələ də karyerasını bitirmək niyyətində deyil.

Shocking confession from the star footballer:
The previously undisclosed details have been officially confirmed. Quincy Promes, the 34-year-old forward of the Netherlands national football team, admitted to stabbing his cousin during the initial hearing of the appeal stage.
Medianews.az, citing İdman.Biz, reports that with the help of well-known lawyers Gert-Jan and Kerri Knops, Promes has decided to change his previous stance.
The former national team member stated that it was a mistake to use his right to remain silent at the first instance court:
"I had lost all faith in the judicial system; currently, I am receiving psychological help."
The incident occurred in July 2020 during a family celebration in the town of Abkoude, Netherlands. Promes accused his cousin of stealing the family's jewelry, which led to a fight between the parties. According to the lawyers, during the conflict, Promes struck his cousin once with a knife, but he was in a state of frenzy at the time and probably acted in self-defense.
At the trial, lawyer Kerri Knops also spoke about the traumas the footballer experienced while being imprisoned in Dubai. Promes stated that he heard the torture sounds of other prisoners there and was interrogated about irrelevant topics for days.
It should be noted that aside from the stabbing incident, Promes was found guilty of participating in the importation of 1300 kg of cocaine and was sentenced to six years of imprisonment. The footballer, who is attending court in Amsterdam, still does not intend to end his career.