Ulduz futbolçudan şok ETİRAF:
İndiyə qədər gizli qalan məqamlar rəsmən təsdiqlənib. Niderland futbol millisinin 34 yaşlı hücumçusu Kvinsi Promes apelyasiya mərhələsinin ilkin dinləməsində əmioğlusunu bıçaqladığını etiraf edib.
Medianews.az İdman.Biz-ə istinadən bildirir ki, tanınmış vəkillər Gert-Yan və Kerri Knopsun köməyi ilə Promes əvvəlki mövqeyini dəyişmək qərarına gəlib.
Keçmiş milli komanda üzvü birinci instansiya məhkəməsində susmaq hüququndan istifadə etməsinin səhv olduğunu bildirib:
"Məhkəmə sisteminə olan bütün inamımı itirmişdim, hazırda isə psixoloji yardım alıram".
Hadisə 2020-ci ilin iyulunda Niderlandın Abkoude şəhərində ailə şənliyi zamanı baş verib. Promes əmioğlusunu ailənin zinət əşyalarını oğurlamaqda ittiham edib və bu zəmində tərəflər arasında dava düşüb. Vəkillərin sözlərinə görə, münaqişə zamanı Promes bir dəfə bıçaq zərbəsi endirib, lakin o, həmin an affekt vəziyyətdə olub və ehtimal ki, özünü müdafiə edib.
Məhkəmədə vəkil Kerri Knops futbolçunun Dubayda həbs olunarkən yaşadığı travmalardan da danışıb. Promes orada digər məhbusların işgəncə səslərini eşitdiyini və günlərlə əlaqəsi olmayan mövzularda sorğu-sual edildiyini söyləyib.
Qeyd edək ki, bıçaqlanma hadisəsi ilə yanaşı, Promes 1300 kq kokainin idxalında iştiraka görə də təqsirli bilinərək 6 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Amsterdam məhkəməsində iştirak edən futbolçu hələ də karyerasını bitirmək niyyətində deyil.

Шокирующее признание звездного футболиста:
Ранее скрываемые моменты официально подтверждены. 34-летний форвард сборной Нидерландов Квинси Промес на предварительном слушании апелляционной инстанции признал, что ножом ранил своего двоюродного брата.
По данным Medianews.az со ссылкой на İdman.Biz, при помощи известных адвокатов Герта-Яна и Керри Кнопс Промес решил изменить свою прежнюю позицию.
Бывший игрок национальной сборной заявил, что использовать право хранить молчание в суде первой инстанции было ошибкой:
"Я потерял всю веру в судебную систему, сейчас получаю психологическую помощь".
Инцидент произошел в июле 2020 года в голландском городе Абкауде во время семейного праздника. Промес обвинил двоюродного брата в краже семейных украшений, что послужило поводом для ссоры между сторонами. По словам адвокатов, во время конфликта Промес один раз нанес удар ножом, но он находился в аффективном состоянии и, вероятно, защищался.
В суде адвокат Керри Кнопс также рассказал о травмах футболиста, полученных во время его ареста в Дубае. Промес рассказал, что слышал крики пыток других заключенных и много дней допрашивался по не относящимся к делу вопросам.
Отметим, что помимо инцидента с ножом, Промес был также признан виновным в участии во ввозе 1300 кг кокаина и приговорен к шести годам лишения свободы. Несмотря на участие в суде Амстердама, футболист по-прежнему не намерен завершать карьеру.