Ukrayna Rusiya şəhərlərinə dəhşət yaşatdı:
Ukrayna Rusiya şəhərlərinə dəhşət yaşatdı: Moskva aeroportları bağlandı, enerji obyektləri dağıdıldı
Ötən gecə Ukrayna Rusiyaya son aylarda ən kütləvi dron və raket hücumu həyata keçirib.
Medianews.az Musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, hücumların əsas istiqamətlərindən biri Rusiya paytaxtı olub. Moskva meri axşam və gecə ərzində 67 Ukrayna dronunun hücumunun dəf olunduğunu açıqlayıb. Moskva hava limanlarının hamısı saatlar boyu fəaliyyətsiz qalıb, şəhərdə dronların söndürülməsi məqsədilə internet bağlantısına böyük fasilələr verilib.
Belqorod vilayətinin qubernatoru Vyaçeslav Qladkov bildirib ki, Belqorod və Belqorod rayonu Ukraynadan gələn kütləvi raket hücumlarına məruz qalıb və enerji infrastrukturuna ciddi ziyan vurub: "Enerji infrastrukturuna ciddi ziyan dəyib. Nəticədə elektrik enerjisi, su və istilik təchizatında fasilələr qeydə alınıb. Zərərin dəqiq miqyasını gündüz saatlarında qiymətləndirə biləcəyik".
Onun sözlərinə görə, Belqoroddakı obyektlərdən birində yanğın baş verib.
Regional əməliyyat qrupunun məlumatına görə, Krasnodar diyarının Tixoretsk rayonundakı neft anbarında yanğın başlayıb.
İşçi qrupu əlavə edib ki, PUA-nın “qalıqları” Tixoretsk rayonunda iki yüksək gərginlikli elektrik xəttinə də zərər vurub.

Украина принесла ужас в российские города:
Украина принесла ужас в российские города: Аэропорты Москвы закрыты, энергетические объекты разрушены
Прошлой ночью Украина нанесла России самый масштабный за последние месяцы удар дронами и ракетами.
Medianews.az со ссылкой на Musavat.com сообщает, что одним из основных направлений атак стала столица России. Мэр Москвы сообщил, что в течение вечера и ночи было отражено 67 атак украинских дронов. Все московские аэропорты на несколько часов прекратили работу, в городе были введены большие перерывы в интернет-соединении с целью подавления дронов.
Губернатор Белгородской области Вячеслав Гладков заявил, что Белгород и Белгородский район подверглись массовым ракетным ударам со стороны Украины и был нанесен серьезный ущерб энергетической инфраструктуре: "Энергетическая инфраструктура получила серьезные повреждения. В результате наблюдаются перебои в электроснабжении, водоснабжении и отоплении. Точный масштаб ущерба мы сможем оценить днем".
По его словам, на одном из объектов в Белгороде произошёл пожар.
По информации региональной оперативной группы, в нефтехранилище в Тихорецком районе Краснодарского края начался пожар.
Рабочая группа добавила, что "остатки" БПЛА повредили две высоковольтные линии электропередач в Тихорецком районе.