Türkiyə futbolunda Mirça Luçeskunun
Aprelin 8-dən 13-dək Türkiyə stadionları "Beşiktaş" və "Qalatasaray"ın sabiq baş məşqçisi Mirça Luçeskunun xatirəsinə hörmət əlaməti olaraq sükuta qərq olacaq. Belə ki, qeyd olunan tarixlərdə ölkədə baş tutacaq bütün qarşılaşmalarda mərhum mütəxəssis yad ediləcək.
Bu barədə Türkiyə Futbol Federasiyası məlumat yayıb.
Qurumun yaydığı məlumata əsasən, 80 yaşında vəfat edən rumıniyalı məşhur mütəxəssisin əziz xatirəsi hər matçın start fiti səslənməzdən öncə bir dəqiqəlik sükutla anılacaq.
Xatırladaq ki, son iş yeri Rumıniya yığması olan təcrübəli baş məşqçi ötən gün dünyasını dəyişib.
Mirça Luçesku özünün olduqca zəngin məşqçilik karyerası ərzində İtaliyanın "İnter", "Piza", "Breşiya", Türkiyənin "Qalatasaray", "Beşiktaş", eləcə də Ukraynanın "Dinamo Kiyev" və "Şaxtyor Donetsk" kimi məşhur komandalarının sükanı arxasında çalışıb./oxu.az

From April 8 to 13, the stadiums in Turkey will fall silent in honor of Mircea Lucescu, the former head coach of "Beşiktaş" and "Galatasaray". During these dates, the late specialist will be commemorated at all matches held in the country.
This was reported by the Turkish Football Federation.
According to the information released by the organization, the dear memory of the famous Romanian specialist, who passed away at the age of 80, will be honored with a minute of silence before the start whistle of each match.
It should be reminded that the experienced head coach, whose last workplace was the Romanian national team, passed away the other day.
Mircea Lucescu, during his very rich coaching career, worked behind the bench of famous teams such as Italy's "Inter", "Pisa", "Brescia", Turkey's "Galatasaray", "Beşiktaş", as well as Ukraine's "Dynamo Kyiv" and "Shakhtar Donetsk"./oxu.az