Türkiyə-Ermənistan danışıqlarının tərcüməçisi
Medianews.az xəbər verir ki, erməni mediasının yaydığı məlumata görə, Gevorq Kaloşyan qəfil vəfat edib. Yerli “ArmLur” saytının məlumatına görə, onun ürəyi dayanıb. Ölümün digər detalları isə açıqlanmır.
Qeyd olunur ki, Kaloşyan son dövrlərdə Ermənistan tərəfinin demək olar ki, bütün Türkiyə- Ermənistan görüşlərində əsas tərcüməçisi kimi iştirak edirdi. Məlumata görə, o, son olaraq Gümrü–Qars dəmir yolunun bərpası və yenidən işə salınması ilə bağlı keçirilən işçi görüşündə də yer alıb.
Hadisənin detalları hələlik açıqlanmasa da, Ermənistan mediasında Kaloşyanın qəfil ölümü geniş müzakirələrə səbəb olub.

Смерть одного из важных фигур, участвовавших в армяно-турецких контактах, привлекла внимание.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на армянские СМИ, Геворг Калошян скончался неожиданно. По информации местного сайта «ArmLur», у него остановилось сердце. Другие детали смерти не раскрываются.
Отмечается, что Калошян в последнее время практически во всех переговорах между Арменией и Турцией выступал основным переводчиком от армянской стороны. По информации, он последний раз участвовал в рабочей встрече, посвященной восстановлению и запуску железной дороги Гюмри-Карс.
Хотя детали события пока не раскрыты, внезапная смерть Калошяна вызвала широкие обсуждения в армянских СМИ.