Türkiyə-Ermənistan danışıqlarının tərcüməçisi
Medianews.az xəbər verir ki, erməni mediasının yaydığı məlumata görə, Gevorq Kaloşyan qəfil vəfat edib. Yerli “ArmLur” saytının məlumatına görə, onun ürəyi dayanıb. Ölümün digər detalları isə açıqlanmır.
Qeyd olunur ki, Kaloşyan son dövrlərdə Ermənistan tərəfinin demək olar ki, bütün Türkiyə- Ermənistan görüşlərində əsas tərcüməçisi kimi iştirak edirdi. Məlumata görə, o, son olaraq Gümrü–Qars dəmir yolunun bərpası və yenidən işə salınması ilə bağlı keçirilən işçi görüşündə də yer alıb.
Hadisənin detalları hələlik açıqlanmasa da, Ermənistan mediasında Kaloşyanın qəfil ölümü geniş müzakirələrə səbəb olub.

The death of an important figure involved in Armenia–Turkey contacts has attracted attention.
According to Medianews.az, based on information from the Armenian media, Gevorg Kaloşyan has passed away suddenly. According to the local "ArmLur" website, his heart stopped. Other details of the death have not been disclosed.
It is noted that Kaloşyan recently participated as the main translator for almost all Turkey-Armenia meetings on the Armenian side. According to the information, he was also involved in the recent working meeting regarding the restoration and reopening of the Gyumri–Kars railway.
Although the details of the incident have not yet been revealed, Kaloşyan's sudden death has sparked wide discussions in the Armenian media.