Trampla Epşteynin birgə heykəli qoyulub -
ABŞ-nin paytaxtı Vaşinqtondakı parklardan birində prezident Donald Trampla maliyyəçi Cefri Epşteynin birgə heykəli qoyulub.
Medianews.az xəbər verir ki, ABŞ-də fəaliyyət göstərən “Secret Handshake” adlı anonim sənətçi kollektivinin hazırladığı instalyasiyada “Titanik” filmindəki məşhur səhnə canlandırılıb.
“Dünyanın Kralı” adlanan kompozisiyada Epşteyn gəminin burnunda qollarını yana açmış vəziyyətdə təsvir olunur, Tramp isə arxada dayanaraq onu tutur.
Heykəlin yanında yerləşdirilən flaqalarda “Amerikanı yenidən təhlükəsiz et” şüarı yazılıb. Müəlliflər bu instalyasiya ilə Tramp və Epşteyn arasındakı əlaqələrə diqqət çəkmək istədiklərini bildiriblər.

A joint statue of Trump and Epstein has been erected -
A statue depicting US President Donald Trump and financier Jeffrey Epstein has been placed in one of the parks in Washington, the capital of the United States.
Medianews.az reports that the installation, created by an anonymous artist collective called "Secret Handshake" operating in the US, reenacts a famous scene from the movie "Titanic."
In the composition titled "King of the World," Epstein is depicted at the bow of the ship with his arms outstretched, while Trump stands behind him holding him.
The flags placed next to the statue bear the phrase "Make America Safe Again." The creators stated that they wanted to draw attention to the connections between Trump and Epstein with this installation.