Trampla Epşteynin birgə heykəli qoyulub -
ABŞ-nin paytaxtı Vaşinqtondakı parklardan birində prezident Donald Trampla maliyyəçi Cefri Epşteynin birgə heykəli qoyulub.
Medianews.az xəbər verir ki, ABŞ-də fəaliyyət göstərən “Secret Handshake” adlı anonim sənətçi kollektivinin hazırladığı instalyasiyada “Titanik” filmindəki məşhur səhnə canlandırılıb.
“Dünyanın Kralı” adlanan kompozisiyada Epşteyn gəminin burnunda qollarını yana açmış vəziyyətdə təsvir olunur, Tramp isə arxada dayanaraq onu tutur.
Heykəlin yanında yerləşdirilən flaqalarda “Amerikanı yenidən təhlükəsiz et” şüarı yazılıb. Müəlliflər bu instalyasiya ilə Tramp və Epşteyn arasındakı əlaqələrə diqqət çəkmək istədiklərini bildiriblər.

В одном из парков столицы США Вашингтона была установлена скульптура, изображающая президента США Дональда Трампа и финансиста Джеффри Эпштейна.
Как сообщает Medianews.az, в инсталляции, созданной анонимной арт-группой «Secret Handshake», действующей в США, воссоздана известная сцена из фильма «Титаник».
В композиции под названием «Король мира» Эпштейн изображён на носу корабля с распахнутыми руками, а Трамп стоит за ним и держит его.
На флагах, размещённых рядом со скульптурой, написано «Сделаем Америку снова безопасной». Авторы заявили, что хотят привлечь внимание к связям между Трампом и Эпштейном с помощью этой инсталляции.