TƏBİB-in icraçı direktoru vəzifəsi ona tapşırılıb -
Xəbər verdiyimiz kimi, Vüqar Qurbanov “Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi”nin (TƏBİB) icraçı direktoru vəzifəsindən azad olunub və yeni təyinata qədər icraçı direktorun səlahiyyətləri direktor müavini Anar İsrafilova tapşırılıb.
Medianews.az bildirir ki, Anar İsrafilov Azərbaycan Tibb Universitetində pediatriya ixtisası, eləcə də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında dövlət və bələdiyyə idarəetməsi üzrə təhsil alıb. Sonra Azərbaycan Tibb Universitetində nefrologiya ixtisası üzrə doktorantura pilləsi üzrə təhsilini davam etdirib.
Bir sıra dövlət və özəl tibb müəssisələrində uşaq nefroloqu kimi işləyib. 2006-2022-ci illər ərzində Səhiyyə Nazirliyində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb. Səhiyyə nazirinin köməkçisi, Səhiyyə Nazirliyinin səhiyyənin təşkili şöbəsinin müdiri kimi fəaliyyət göstərib.
Anar İsrafilov 2022-ci il noyabrın 30-dan TƏBİB-in icraçı direktorunun müavinidir.
Vüqar Qurbanov Azərbaycan Tibb Universitetinin müalicə işi fakültəsinin məzunudur. 2000-2001-ci illərdə 5 nömrəli Şəhər Klinik Xəstəxanasında nevrologiya ixtisası üzrə həkim-intern, 2001-2016-cı illərdə həkim-nevroloq kimi fəaliyyət göstərib. 2016-2018-ci illərdə Nazirlər Kabineti yanında İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin İcbari tibbi sığorta şöbəsinin müdiri, 2018-ci ildən İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin Tibbi İddialar Departamentinin rəhbəri kimi çalışıb. 2021-2022-ci illərdə TƏBİB-in İdarə Heyətinin sədri vəzifəsini icra edib. 8 sentyabr 2022-ci ildən TƏBİB-in icraçı direktoru olub.

Как мы сообщали, Вугар Гурбанов освобожден от должности исполнительного директора «Объединения по управлению медицинскими территориальными единицами» (ТӘБİБ), а до назначения нового лицом с полномочиями исполнительного директора назначен заместитель директора Анар Исрафилов.
Medianews.az сообщает, что Анар Исрафилов получил образование по специальности педиатрия в Азербайджанском медицинском университете, а также прошел обучение по государственному и муниципальному управлению в Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики. Затем продолжил обучение в аспирантуре Азербайджанского медицинского университета по специальности нефрология.
Работал детским нефрологом в ряде государственных и частных медицинских учреждений. С 2006 по 2022 год занимал различные должности в Министерстве здравоохранения. Работал помощником министра здравоохранения, а также руководителем отдела организации здравоохранения Министерства здравоохранения.
С 30 ноября 2022 года Анар Исрафилов является заместителем исполнительного директора ТӘБİБ.
Вугар Гурбанов окончил лечебный факультет Азербайджанского медицинского университета. В 2000–2001 годах работал врачом-интерном по специальности неврология в Городской клинической больнице № 5, а с 2001 по 2016 год работал врачом-неврологом. В 2016–2018 годах был начальником отдела обязательного медицинского страхования Государственного агентства при Кабинете Министров по обязательному медицинскому страхованию, с 2018 года возглавлял Департамент медицинских претензий Государственного агентства по обязательному медицинскому страхованию. В 2021–2022 годах исполнял обязанности председателя Правления ТӘБİБ. С 8 сентября 2022 года занимал должность исполнительного директора ТӘБİБ.