Tanınmış jurnalist Ölkə.az-ın baş redaktoru təyin olundu
Medianews.az xəbər verir ki, İmdad Əli oğlu Əlizadə 1980-ci ildə Laçın rayonunun Oğuldərə kəndində doğulub. 1987-ci ildən Oğuldərə kənd orta məktəbində oxuyub, 1992-ci ilin mayında Laçın rayonu işğal olunanda didərgin düşüb, təhsilini Bakıdakı 265 nömrəli orta məktəbdə davam etdirib. Bakı Dövlət Universitetinin sosial elmlər və psixologiya fakültəsində psixologiya ixtisası üzrə bakalavr, hüquq psixologiyası ixtisası üzrə magistr təhsili alıb, həmçinin hüquq psixologiyası ixtisası üzrə doktoranturanı bitirib. 2004-2005-ci illərdə Azərbaycan-Ermənistan qoşunlarının təmas xəttində yerləşən “N” saylı hərbi hissədə həqiqi hərbi xidmətdə olub.
İmdad Əlizadə “İntibah” qəzetinin müxbiri, “Həftə içi” qəzetinin müxbiri, siyasət şöbəsinin redaktoru, “Trend” İnformasiya Agentliyinin parlament müxbiri, Mediaforum.az xəbər portalının parlament müxbiri, siyasət şöbəsinin müdiri, “Report” İnformasiya Agentliyinin redaktoru, “Teleqraf” İnformasiya Agentliyinin baş direktoru, Yenisabah.az saytının baş redaktoru vəzifələrində çalışıb.

Известный журналист Имдат Ализаде назначен главным редактором сайта Olkе.az.
Medianews.az сообщает, что Имдат Али оглы Ализаде родился в 1980 году в селе Огулдере Лачинского района. С 1987 года учился в средней школе села Огулдере, в мае 1992 года, когда Лачинский район был оккупирован, стал вынужденным переселенцем, продолжил обучение в средней школе № 265 в Баку. Получил образование бакалавра по специальности психология на факультете социальных наук и психологии Бакинского государственного университета, магистра по юридической психологии, также закончил докторантуру по юридической психологии. В 2004-2005 годах проходил действительную военную службу в военной части № "N" на линии соприкосновения войск Азербайджана и Армении.
Имдат Ализаде работал корреспондентом газеты «Интибах», корреспондентом и редактором политического отдела газеты «Гефте иджи», парламентским корреспондентом информационного агентства «Trend», парламентским корреспондентом и руководителем политического отдела новостного портала Mediaforum.az, редактором информационного агентства «Report», генеральным директором информационного агентства «Telegraf», главным редактором сайта Yenisabah.az.