Süni intellekt konsert verdi -
Honkonqda texnologiya və incəsənətin birləşdiyi fərqli tədbir keçirilib. Dünyaca məşhur insansı robot Sophia konsert verib.
Medianews.az xəbər verir ki, robot Honkonq Baptist Universitetinin simfonik orkestri ilə eyni səhnəni paylaşıb.
2026-cı il qala konserti öncəsi məşq zamanı çıxış edən Sophia orkestrin müşayiəti ilə performans göstərib və tamaşaçıların böyük marağına səbəb olub.
Süni intellektlə musiqinin birləşdiyi tədbir qeyri-adi səhnə təcrübəsi yaradıb. Tədbir texnologiyanın sənət dünyasında rolunun sürətlə artdığını bir daha nümayiş etdirib və geniş rəğbət qazanıb.

В Гонконге прошёл необычный фестиваль, объединяющий технологии и искусство. Всемирно известный гуманоидный робот София дала концерт.
По сообщению Medianews.az, робот выступил на одной сцене с симфоническим оркестром Гонконгского баптистского университета.
Во время репетиции перед гала-концертом 2026 года София выступила под аккомпанемент оркестра и вызвала большой интерес у зрителей.
Мероприятие, объединяющее искусственный интеллект и музыку, создало необычный сценический опыт. Фестиваль вновь продемонстрировал стремительный рост роли технологий в мире искусства и получил широкое признание.