SEPAH Azərbaycanı hədələdi -
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, məlumat İran Dövlət Televiziyasının teleqram kanalında yerləşdirilib.
Məlumata əsasən, “Xatəmül-Ənbiya” qərargahının sözçüsü deyib:
“İran İslam Respublikasının Silahlı Qüvvələri bölgədəki amerikalı və sionist təcavüzkarlarla genişmiqyaslı döyüşlərdə iştirak etməsinə baxmayaraq, hərtərəfli səylərlə dost, qonşu və müsəlman ölkələrinin milli təhlükəsizliyinə və mənafelərinə heç bir zərər gəlməməsinə çalışıb.
İranın qonşusu olan Azərbaycan Respublikasına bir müsəlman ölkəsi olaraq elan edirik ki, bölgədə qeyri-sabitliyin genişlənməsinin qarşısını almaq üçün sionistləri bu ölkədən çıxarsınlar və öz xalqının, eləcə də İranın təhlükəsizliyini təhlükəyə atmasınlar”, - açıqlamada deyilir.

SEPAH threatened Azerbaijan - PHOTO
Medianews.az reports referring to "Qafqazinfo" that the information was posted on the Telegram channel of Iran State Television.
According to the information, the spokesperson of the "Khatam al-Anbiya" headquarters said:
"Despite the Armed Forces of the Islamic Republic of Iran participating in large-scale battles against American and Zionist aggressors in the region, through comprehensive efforts they have tried to ensure that no harm comes to the national security and interests of friendly, neighboring, and Muslim countries.
As a Muslim country neighboring Iran, we declare to the Republic of Azerbaijan that they should remove the Zionists from this country to prevent the spread of instability in the region and not endanger their people as well as Iran's security," the statement says.