SEPAH Azərbaycanı hədələdi -
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, məlumat İran Dövlət Televiziyasının teleqram kanalında yerləşdirilib.
Məlumata əsasən, “Xatəmül-Ənbiya” qərargahının sözçüsü deyib:
“İran İslam Respublikasının Silahlı Qüvvələri bölgədəki amerikalı və sionist təcavüzkarlarla genişmiqyaslı döyüşlərdə iştirak etməsinə baxmayaraq, hərtərəfli səylərlə dost, qonşu və müsəlman ölkələrinin milli təhlükəsizliyinə və mənafelərinə heç bir zərər gəlməməsinə çalışıb.
İranın qonşusu olan Azərbaycan Respublikasına bir müsəlman ölkəsi olaraq elan edirik ki, bölgədə qeyri-sabitliyin genişlənməsinin qarşısını almaq üçün sionistləri bu ölkədən çıxarsınlar və öz xalqının, eləcə də İranın təhlükəsizliyini təhlükəyə atmasınlar”, - açıqlamada deyilir.

СЕПАХ угрожает Азербайджану -
Medianews.az, ссылаясь на «Qafqazinfo», сообщает, что информация размещена на телеграм-канале Государственного телевидения Ирана.
Согласно сообщению, представитель штаба «Хатам-ул-Анбия» заявил:
«Вооружённые силы Исламской Республики Иран, несмотря на участие в масштабных боях с американскими и сионистскими захватчиками в регионе, прилагают всесторонние усилия, чтобы не нанести никакого ущерба национальной безопасности и интересам дружественных, соседних и мусульманских стран.
Мы заявляем, что Азербайджанская Республика, как соседнее мусульманское государство, должна изгнать сионистов из своей страны во избежание расширения нестабильности в регионе и не подвергать опасности безопасность своего народа, а также безопасность Ирана», — говорится в заявлении.