Rusiyada erməniəsilli bloqerin həbs müddəti uzadıldı
Moskvanın Taqanski Rayon Məhkəməsi istintaqın vəsatətini təmin edib və Vətən müdafiəçilərinin xatirəsini təhqir etməkdə ittiham olunan erməniəsilli bloqer Arsen Markaryanın həbs müddətini noyabrın 9-dək uzadıb.
Təqsirləndirilən şəxs özü məhkəmədə bildirib ki, saxlanılan zaman avtomobilin yük yerində gizlənməyib, sərnişin oturacağında əyləşib.
O əlavə edib ki, axtarışda olması barədə ona heç bir məlumat verilməyib və xaricə getməyi planlaşdırmayıb.
Xatırladaq ki, avqustun 25-də Moskvanın Taqanski Rayon Məhkəməsi Markaryanı Vətən müdafiəçilərinin xatirəsini təhqir etməkdə ittiham edərək həbs edib. Bu maddəyə əsasən, onu beş ilə qədər həbs gözləyir.(Oxu.Az)

Таганский районный суд Москвы удовлетворил ходатайство следствия и продлил срок ареста армянского блогера Арсена Маркаряна, обвиняемого в оскорблении памяти защитников Отечества, до 9 ноября.
Подсудимый заявил в суде, что во время задержания не прятался в багажнике автомобиля, а сидел на пассажирском сиденье.
Он добавил, что ему не сообщали о его розыске и он не планировал выезд за границу.
Напомним, что 25 августа Таганский районный суд Москвы арестовал Маркаряна по обвинению в оскорблении памяти защитников Отечества. По этой статье ему грозит до пяти лет лишения свободы. (Oxu.Az)