Rusiyada erməniəsilli bloqerin həbs müddəti uzadıldı
Moskvanın Taqanski Rayon Məhkəməsi istintaqın vəsatətini təmin edib və Vətən müdafiəçilərinin xatirəsini təhqir etməkdə ittiham olunan erməniəsilli bloqer Arsen Markaryanın həbs müddətini noyabrın 9-dək uzadıb.
Təqsirləndirilən şəxs özü məhkəmədə bildirib ki, saxlanılan zaman avtomobilin yük yerində gizlənməyib, sərnişin oturacağında əyləşib.
O əlavə edib ki, axtarışda olması barədə ona heç bir məlumat verilməyib və xaricə getməyi planlaşdırmayıb.
Xatırladaq ki, avqustun 25-də Moskvanın Taqanski Rayon Məhkəməsi Markaryanı Vətən müdafiəçilərinin xatirəsini təhqir etməkdə ittiham edərək həbs edib. Bu maddəyə əsasən, onu beş ilə qədər həbs gözləyir.(Oxu.Az)

Moscow's Tagansky District Court has granted the investigation's petition and extended the detention of Armenian-origin blogger Arsen Markaryan, who is accused of insulting the memory of the defenders of the Fatherland, until November 9.
The defendant stated in court that at the time of detention, he did not hide in the cargo area of the vehicle but sat in the passenger seat.
He added that he was not informed about being wanted and did not plan to travel abroad.
Recall that on August 25, Moscow's Tagansky District Court arrested Markaryan, accusing him of insulting the memory of the defenders of the Fatherland. Under this article, he faces up to five years in prison. (Oxu.Az)