“Real”ın ulduzuna 90 milyonluq
"Real Madrid" klubunun yarımmüdafiəçisi Orelyen Çuameni karyerasını İngiltərə Premyer Liqasında davam etdirə bilər.
Medianews.az xəbər verir ki, fransalı futbolçu "Mançester Siti" klubunun maraq dairəsinə düşüb. Bildirilir ki, İngiltərə təmsilçisi futbolçunun transferi üçün Madrid klubuna 90 milyon avro ödəməyə hazırdır.
Məlumata görə, komandanın baş məşqçisi Pep Qvardiola Çuamenini taktiki baxımdan öz sisteminə uyğun ideal yarımmüdafiəçi hesab edir. "Real Madrid" futbolçunu yüksək qiymətləndirsə də, böyük məbləğli təklif klub rəhbərliyinin qərarına təsir edə bilər.
Xatırladaq ki, Orélien Çuameni 2022-ci ildə "Monako"dan 80 milyon avro qarşılığında "Real Madrid"ə transfer olunub. Onun klubla müqaviləsi 2028-ci ilin yayına qədər qüvvədədir.
Futbolçu cari mövsümdə Madrid təmsilçisinin heyətində 46 oyuna çıxıb, 2 qol vurub və 2 məhsuldar ötürmə edib.//Milli.Az

Medianews.az reports that the French player has attracted interest from "Manchester City." It is stated that the English club is ready to pay the Madrid club 90 million euros for the player's transfer.
According to the information, the team's head coach Pep Guardiola considers Tchouaméni as an ideal midfielder for his tactical system. Although "Real Madrid" values the player highly, a large financial offer may influence the club management's decision.
Recall that Aurélien Tchouaméni was transferred from "Monaco" to "Real Madrid" in 2022 for 80 million euros. His contract with the club is valid until the summer of 2028.
This season, the player has appeared in 46 games for the Madrid team, scoring 2 goals and providing 2 assists.//Milli.Az