Qəddafinin oğlu azadlığa buraxıldı
Musavat.com xəbər verir ki, məlumatı "Lebanon 24" yayıb. Qeyd olunub ki, Livan hakimiyyəti 2015-ci ildən həbsdə saxlanılan Hannibal Qəddafini azad edib və onun ölkədən çıxışına qoyulan qadağanı ləğv edib.
Məhkəmə həmçinin Hannibal Qəddafinin azad olunması üçün əvvəl müəyyən edilmiş 11 milyon dollarlıq girov tələbinin də qüvvədən düşdüyünü açıqlayıb.
Hannibal Qəddafi 2015-ci ildə Suriya ərazisində siyasi mühacirətdə olarkən “Amal” hərəkatına bağlı silahlılar tərəfindən qaçırılmış, daha sonra Livan hüquq-mühafizə orqanlarına təhvil verilmişdi.
O, 2017-ci ildə 1978-ci ildə yoxa çıxan şiə imamı Musa Sədr barədə məlumatları gizlətməkdə ittiham olunmuşdu.
Liviyanın Milli Birlik Hökuməti Qəddafinin azad edilməsini ədalətin bərpası və humanitar addım kimi qiymətləndirib.

Gaddafi's son was released.
Musavat.com reports that the information was published by "Lebanon 24." It was noted that the Lebanese authorities released Hannibal Gaddafi, who had been detained since 2015, and lifted the ban on his departure from the country.
The court also announced that the previously set bail requirement of 11 million dollars for Hannibal Gaddafi's release has been canceled.
Hannibal Gaddafi was kidnapped by militants affiliated with the "Amal" movement while in political asylum in Syria in 2015 and was later handed over to Lebanese law enforcement agencies.
In 2017, he was accused of concealing information about the Shia imam Musa Sadr, who disappeared in 1978.
Libya's Government of National Unity has evaluated Gaddafi's release as a restoration of justice and a humanitarian step.