Qəddafinin oğlu azadlığa buraxıldı
Musavat.com xəbər verir ki, məlumatı "Lebanon 24" yayıb. Qeyd olunub ki, Livan hakimiyyəti 2015-ci ildən həbsdə saxlanılan Hannibal Qəddafini azad edib və onun ölkədən çıxışına qoyulan qadağanı ləğv edib.
Məhkəmə həmçinin Hannibal Qəddafinin azad olunması üçün əvvəl müəyyən edilmiş 11 milyon dollarlıq girov tələbinin də qüvvədən düşdüyünü açıqlayıb.
Hannibal Qəddafi 2015-ci ildə Suriya ərazisində siyasi mühacirətdə olarkən “Amal” hərəkatına bağlı silahlılar tərəfindən qaçırılmış, daha sonra Livan hüquq-mühafizə orqanlarına təhvil verilmişdi.
O, 2017-ci ildə 1978-ci ildə yoxa çıxan şiə imamı Musa Sədr barədə məlumatları gizlətməkdə ittiham olunmuşdu.
Liviyanın Milli Birlik Hökuməti Qəddafinin azad edilməsini ədalətin bərpası və humanitar addım kimi qiymətləndirib.

Сын бывшего лидера Ливии Муаммара Каддафи Ханнибал Каддафи освобожден в Ливане.
Как сообщает Musavat.com, информация была опубликована порталом "Lebanon 24". Указано, что ливанские власти освободили Ханнибала Каддафи, находившегося в заключении с 2015 года, и сняли запрет на его выезд из страны.
Суд также объявил о снятии залога в размере 11 миллионов долларов, ранее установленного для освобождения Ханнибала Каддафи.
Ханнибал Каддафи был похищен в 2015 году в Сирии вооруженными силами, связанными с движением "Амаль", в то время как находился в политической эмиграции, а затем передан властям Ливана.
В 2017 году его обвинили в сокрытии информации о ливанском шиитском имаме Мусе Садре, пропавшем в 1978 году.
Правительство Национального единства Ливии оценило освобождение Каддафи как восстановление справедливости и гуманитарный шаг.