Qara dənizdə yük gəmisinə PUA hücumu: Ölənlərin olduğu iddia edilir  -
Qara dənizdə üzən Panama bayraqlı "Victress" adlı yük gəmisi pilotsuz uçuş aparatı (PUA) ilə hücuma məruz qalıb.
Medianews.az  “Haberler”ə istinadən xəbər verir ki, hücum nəticəsində gəmidə güclü yanğın baş verib və alov qısa müddətdə gəminin böyük hissəsini bürüyüb.
İlkin məlumata görə, gəmidə Misir, Türkiyə və Hindistan vətəndaşı olan ekipaj üzvləri olub.
Hadisədən sonra ekipajın təxliyəsinə başlanılıb. İlkin məlumatlara əsasən, 9 ekipaj üzvü xilas edilib. Xilas olunanlar arasında Türkiyə vətəndaşlarının da olduğu bildirilir.
Eyni zamanda, hücum nəticəsində ölənlərin olduğu iddia edilsə də, bununla bağlı hələlik rəsmi açıqlama verilməyib.
Yanğının gəmidə ciddi ziyana səbəb olduğu, hadisə ilə bağlı araşdırmaların davam etdiyi, həmçinin itkin düşdüyü bildirilən ekipaj üzvlərinin axtarışlarının aparıldığı qeyd olunur.

The Panama-flagged cargo ship "Victress" sailing in the Black Sea was attacked by an unmanned aerial vehicle (UAV).
Medianews.az reports with reference to "Haberler" that as a result of the attack, a strong fire broke out on the ship and the flames quickly engulfed most of the ship.
According to initial information, the crew members on the ship were citizens of Egypt, Turkey, and India.
Evacuation of the crew began after the incident. According to initial information, 9 crew members have been rescued. It is reported that Turkish citizens are among those rescued.
At the same time, although it has been claimed that there are casualties as a result of the attack, no official statement has been made on this matter yet.
It is noted that the fire caused serious damage to the ship, investigations into the incident are ongoing, and searches for crew members reported missing are being conducted.