Qara dənizdə yük gəmisinə PUA hücumu: Ölənlərin olduğu iddia edilir  -
Qara dənizdə üzən Panama bayraqlı "Victress" adlı yük gəmisi pilotsuz uçuş aparatı (PUA) ilə hücuma məruz qalıb.
Medianews.az  “Haberler”ə istinadən xəbər verir ki, hücum nəticəsində gəmidə güclü yanğın baş verib və alov qısa müddətdə gəminin böyük hissəsini bürüyüb.
İlkin məlumata görə, gəmidə Misir, Türkiyə və Hindistan vətəndaşı olan ekipaj üzvləri olub.
Hadisədən sonra ekipajın təxliyəsinə başlanılıb. İlkin məlumatlara əsasən, 9 ekipaj üzvü xilas edilib. Xilas olunanlar arasında Türkiyə vətəndaşlarının da olduğu bildirilir.
Eyni zamanda, hücum nəticəsində ölənlərin olduğu iddia edilsə də, bununla bağlı hələlik rəsmi açıqlama verilməyib.
Yanğının gəmidə ciddi ziyana səbəb olduğu, hadisə ilə bağlı araşdırmaların davam etdiyi, həmçinin itkin düşdüyü bildirilən ekipaj üzvlərinin axtarışlarının aparıldığı qeyd olunur.

Грузовое судно под панамским флагом под названием "Victress", плавающее в Черном море, подверглось атаке беспилотного летательного аппарата (БПЛА).
Medianews.az  со ссылкой на "Haberler" сообщает, что в результате атаки на судне возник сильный пожар, и пламя быстро охватило большую часть судна.
По первоначальной информации, в экипаже судна были граждане Египта, Турции и Индии.
После происшествия началась эвакуация экипажа. По первоначальным данным, спасены 9 членов экипажа. Сообщается, что среди спасенных есть граждане Турции.
Также, хотя утверждается, что в результате атаки есть погибшие, официальных заявлений по этому поводу пока не поступало.
Отмечается, что пожар нанес серьезный ущерб судну, продолжаются расследования инцидента, а также ведутся поиски членов экипажа, которые считаются пропавшими без вести.