"Qalatasaray"ın keçmiş ulduzu
Lent.az-ın xəbərinə görə, bir vaxtlar "Qalatasaray"da oynamış dos Santos futbolçu karyerasını bitirdikdən sonra investisiyaları ilə gündəmə gəlib. Keçmiş meksikalı futbolçunun neft sektoruna girməklə xeyli qazanc əldə etdiyi məlum olub.
Bildirilir ki, dos Santos neft sektoruna yatırdığı investisiyanın bəhrəsini görüb və təxminən 20 milyon dollar qazanıb. Keçmiş ulduzun bu meydandan kənar hərəkəti diqqəti cəlb edib.
Karyerası boyunca Avropa və Amerikada oynamış Covani dos Santos futboldan sonra biznes dünyasına üz tutub. İnvestisiya seçimləri ilə xəbərlərdə yer alan keçmiş futbolçu, idmandan sonrakı karyerasını fərqli bir sahədə formalaşdırıb.

Former star of "Galatasaray"
According to Lent.az, dos Santos, who once played for "Galatasaray," gained attention with his investments after ending his football career. It has been revealed that the former Mexican footballer made considerable profits by entering the oil sector.
It is reported that dos Santos has seen the returns on his investment in the oil sector and has earned around 20 million dollars. The former star's move away from the field has caught attention.
Having played in Europe and America throughout his career, Giovani dos Santos turned to the business world after football. Featured in the news for his investment choices, the former footballer has shaped his post-sports career in a different field.