“Həmin şəkil həqiqətən inanılmazdır. O vaxt Yamal körpə idi və mən onunla şəkil çəkdirmişdim”.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu ulduz futbolçu Leo Messi illər öncə Lamin Yamalla çəkilmiş foto haqda FIFA-nın təşkil etdiyi “Fan Fest” tədbirində danışarkən deyib.
Messi gənc futbolçunun potensialını yüksək qiymətləndirib: “Həyat çox qəribədir, indi onunla dünya çempionatının finalında bir-birimizə qarşı oynamağa hazırlaşırıq. Cəmi 19 yaşında olmasına baxmayaraq, artıq dünyanın aparıcı oyunçularından biridir.
Qarşıda onu uzun karyera və tarixi uğurlar qazanmaq imkanı gözləyir. Amma ümid edirəm ki, bu, hələlik finalda baş verməyəcək. Yamala ən xoş arzularımı bildirirəm, çünki o, uğurlu olarsa, “Barselona” da bundan faydalanacaq. Amma finalda onun ən yaxşı oyununu göstərməsinə imkan verməməyə çalışacağıq. Baxmayaraq ki, bunu etmək çox çətin olacaq”.
Messi DÇ-2026-nın finalında rəqib olacaq komandanın heyətində tək Yamalın yox, digər futbolçuların da güclü olduğunu bildirib: “Söhbət təkcə Yamaldan getmir, İspaniyanın çox güclü futbolçuları var və onlar yüksəksəviyyəli futbol oynayırlar. Bizim də öz “silahlarımız” var”.

«Эта фотография действительно невероятная. В то время Ямал был младенцем, и я сделал с ним снимок».
Как сообщает Medianews.az, об этом звезда футбола Лионель Месси рассказал на мероприятии FIFA «Fan Fest», говоря о фотографии, сделанной много лет назад с Ламином Ямалом.
Месси высоко оценил потенциал молодого футболиста: «Жизнь очень странная, сейчас мы готовимся сыграть друг с другом в финале чемпионата мира. Несмотря на то, что ему всего 19 лет, он уже является одним из ведущих игроков мира.
Впереди у него долгая карьера и возможность достичь исторических успехов. Но я надеюсь, что пока что это не случится в финале. Я желаю Ямалю всего наилучшего, потому что если он добьётся успеха, «Барселона» тоже извлечёт из этого пользу. Однако мы постараемся не дать ему показать лучшую игру в финале. Хотя сделать это будет очень сложно».
Месси также отметил, что в составе команды-соперника на финал ЧМ-2026 сильны не только Ямал, но и другие футболисты: «Речь идет не только о Ямале, у Испании много сильных игроков, и они играют футбол высокого уровня. У нас тоже есть свои «оружия»».
Следует отметить, что упомянутые кадры с Месси и Ламином Ямалом часто всплывают в обсуждениях.
Напомним, что финальный матч ЧМ-2026 между сборными Испании и Аргентины состоится 19 июля в 23:00 по бакинскому времени. //Qafqazinfo