“Həmin şəkil həqiqətən inanılmazdır. O vaxt Yamal körpə idi və mən onunla şəkil çəkdirmişdim”.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu ulduz futbolçu Leo Messi illər öncə Lamin Yamalla çəkilmiş foto haqda FIFA-nın təşkil etdiyi “Fan Fest” tədbirində danışarkən deyib.
Messi gənc futbolçunun potensialını yüksək qiymətləndirib: “Həyat çox qəribədir, indi onunla dünya çempionatının finalında bir-birimizə qarşı oynamağa hazırlaşırıq. Cəmi 19 yaşında olmasına baxmayaraq, artıq dünyanın aparıcı oyunçularından biridir.
Qarşıda onu uzun karyera və tarixi uğurlar qazanmaq imkanı gözləyir. Amma ümid edirəm ki, bu, hələlik finalda baş verməyəcək. Yamala ən xoş arzularımı bildirirəm, çünki o, uğurlu olarsa, “Barselona” da bundan faydalanacaq. Amma finalda onun ən yaxşı oyununu göstərməsinə imkan verməməyə çalışacağıq. Baxmayaraq ki, bunu etmək çox çətin olacaq”.
Messi DÇ-2026-nın finalında rəqib olacaq komandanın heyətində tək Yamalın yox, digər futbolçuların da güclü olduğunu bildirib: “Söhbət təkcə Yamaldan getmir, İspaniyanın çox güclü futbolçuları var və onlar yüksəksəviyyəli futbol oynayırlar. Bizim də öz “silahlarımız” var”.

"That picture is truly incredible. Yamal was a baby then, and I had taken a photo with him."
Medianews.az reports that star footballer Leo Messi said this while talking about the photo taken years ago with Lamin Yamal at the "Fan Fest" event organized by FIFA.
Messi highly praised the young footballer's potential: "Life is very strange, now we are preparing to play against each other in the World Cup final. Although he is only 19 years old, he is already one of the leading players in the world.
He has a long career and the opportunity to achieve historic successes ahead. But I hope that won’t happen in the final yet. I send my best wishes to Yamal, because if he succeeds, Barcelona will also benefit from it. However, we will try not to let him show his best game in the final. Although it will be very difficult to do."
Messi stated that not only Yamal but also other players in the rival team in the DÇ-2026 final are strong: "It's not just about Yamal, Spain has many strong football players who play high-level football. We also have our own 'weapons'."
It should be noted that the images Messi took with Lamin Yamal are frequently discussed in the media.
Recall that the final match of DÇ-2026 between the Spain and Argentina national teams will start on July 19 at 23:00 Baku time.//Qafqazinfo