Naxçıvanın yeni Baş nazirinin tərcümeyi-halı
Xəbər verdiyimiz kimi, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Ali Məclisi Azərbaycan Prezidentinin təqdimatı əsasında Cabbar Musayevi muxtar respublikanın Baş naziri təyin edib.
Medianews.az Cabbar Musayevin tərcümeyi-halnı oxucuların diqqətinə çatdırır:
Cabbar Hafiz oğlu Musayev 1981-ci il yanvar ayının 10-da Naxçıvan şəhərində anadan olub.
Türkiyə paytaxtı Ankarada ali təhsil alıb, 2007-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Maliyyə kredit ixtisası üzrə magistr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirib. İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur.
2004-2013-cü illərdə Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyində böyük məsləhətçi, sektor müdiri vəzifələrində işləyib, 2013-2016-cı illərdə Azərbaycan Prezidentinin müvafiq sərəncamı ilə yaradılmış Yüksək Texnologiyalar Parkı MMC-nin direktor müavini, 2016-2024-cü illərdə Dövlət Statistika Komitəsinin aparat rəhbəri vəzifəsində çalışıb.
Prezident İlham Əliyevin 4 noyabr 2024-cü il tarixli sərəncamı ilə Naxçıvan Muxtar Respublikası Naxçıvan Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin edilib.
Dövlət qulluğunun müşaviridir. Azərbaycan Prezidentinin 2021-ci il 23 iyun tarixli Sərəncamı ilə “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif edilmişdir.

Как сообщалось, Высший Совет Нахчыванской Автономной Республики по представлению Президента Азербайджана назначил Джаббара Мусаева премьер-министром автономной республики.
Medianews.az предлагает вниманию читателей биографию Джаббара Мусаева:
Джаббар Хафиз оглы Мусаев родился 10 января 1981 года в городе Нахчыван.
Получил высшее образование в столице Турции Анкаре, в 2007 году с отличием окончил магистратуру по специальности «Финансы и кредит» Азербайджанского государственного экономического университета. Доктор философии по экономике.
В 2004-2013 годах работал в Министерстве связи и высоких технологий на должностях старшего советника, руководителя сектора, в 2013-2016 годах — заместителем директора ООО «Парк высоких технологий», созданного распоряжением Президента Азербайджана, в 2016-2024 годах занимал должность руководителя аппарата Государственного комитета по статистике.
Указом Президента Ильхама Алиева от 4 ноября 2024 года назначен главой Исполнительного органа Нахчыванского города Нахчыванской Автономной Республики.
Советник государственной службы. Указом Президента Азербайджана от 23 июня 2021 года награждён медалью «За отличие в государственной службе».