Naxçıvanın yeni Baş nazirinin tərcümeyi-halı
Xəbər verdiyimiz kimi, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Ali Məclisi Azərbaycan Prezidentinin təqdimatı əsasında Cabbar Musayevi muxtar respublikanın Baş naziri təyin edib.
Medianews.az Cabbar Musayevin tərcümeyi-halnı oxucuların diqqətinə çatdırır:
Cabbar Hafiz oğlu Musayev 1981-ci il yanvar ayının 10-da Naxçıvan şəhərində anadan olub.
Türkiyə paytaxtı Ankarada ali təhsil alıb, 2007-ci ildə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin Maliyyə kredit ixtisası üzrə magistr pilləsini fərqlənmə diplomu ilə bitirib. İqtisad üzrə fəlsəfə doktorudur.
2004-2013-cü illərdə Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyində böyük məsləhətçi, sektor müdiri vəzifələrində işləyib, 2013-2016-cı illərdə Azərbaycan Prezidentinin müvafiq sərəncamı ilə yaradılmış Yüksək Texnologiyalar Parkı MMC-nin direktor müavini, 2016-2024-cü illərdə Dövlət Statistika Komitəsinin aparat rəhbəri vəzifəsində çalışıb.
Prezident İlham Əliyevin 4 noyabr 2024-cü il tarixli sərəncamı ilə Naxçıvan Muxtar Respublikası Naxçıvan Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin edilib.
Dövlət qulluğunun müşaviridir. Azərbaycan Prezidentinin 2021-ci il 23 iyun tarixli Sərəncamı ilə “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif edilmişdir.

Biography of the new Prime Minister of Nakhchivan
As reported, the Supreme Assembly of the Nakhchivan Autonomous Republic has appointed Jabbar Musayev as the Prime Minister of the autonomous republic based on the nomination of the President of Azerbaijan.
Medianews.az presents to readers the biography of Jabbar Musayev:
Jabbar Hafiz oglu Musayev was born on January 10, 1981, in the city of Nakhchivan.
He received higher education in Ankara, the capital of Turkey, and in 2007 graduated with honors with a master's degree in Finance and Credit from Azerbaijan State University of Economics. He holds a PhD in Economics.
From 2004 to 2013, he worked as a senior advisor and sector manager at the Ministry of Communications and High Technologies, from 2013 to 2016 as deputy director of High Technologies Park LLC established by the relevant decree of the President of Azerbaijan, and from 2016 to 2024 as head of the apparatus of the State Statistics Committee.
By the decree of President Ilham Aliyev dated November 4, 2024, he was appointed head of the Executive Authority of Nakhchivan city of the Nakhchivan Autonomous Republic.
He is a state service counselor. By the decree of the President of Azerbaijan dated June 23, 2021, he was awarded the medal "For Distinction in Public Service".