FIFA apellyasiya şikayətini
FIFA Belçika Futbol Federasiyasının ABŞ millisinin hücumçusu Folarin Baloqunla bağlı etdiyi apellyasiya şikayətini təmin etməyib.
Medianews.az xəbər verir ki, qurum qırmızı vərəqə səbəbindən verilən 1 oyunluq cəzanın şərti olaraq təxirə salınmasına dair qərarı qüvvədə saxlayıb.
Bununla da Baloqun DÇ-2026-nın 1/8 finalında Belçikaya qarşı keçiriləcək oyunda meydana çıxmaq hüququ əldə edib.
Qeyd edək ki, Belçika Futbol Federasiyası FIFA-nın qərarının turnirin intizam qaydalarına zidd olduğunu bildirərək apellyasiya şikayəti vermişdi.
Federasiya qırmızı vərəqə alan futbolçunun növbəti oyunu avtomatik buraxmalı olduğunu əsas gətirmişdi. Lakin FIFA bu etirazı qəbul etməyib.//apa

ФИФА не удовлетворила апелляционную жалобу Федерации футбола Бельгии по поводу нападающего сборной США Фоларина Балогуна.
Как сообщает Medianews.az, организация оставила в силе решение о приостановке на один матч наказания, назначенного из-за красной карточки, условно.
Таким образом, Балогун получил право выйти на поле в 1/8 финала ЧМ-2026 в матче против Бельгии.
Отметим, что Федерация футбола Бельгии подала апелляцию, заявляя, что решение ФИФА противоречит дисциплинарным правилам турнира.
Федерация утверждала, что футболист, получивший красную карточку, должен автоматически пропустить следующую игру. Однако ФИФА не приняла эту жалобу.//apa