FIFA apellyasiya şikayətini
FIFA Belçika Futbol Federasiyasının ABŞ millisinin hücumçusu Folarin Baloqunla bağlı etdiyi apellyasiya şikayətini təmin etməyib.
Medianews.az xəbər verir ki, qurum qırmızı vərəqə səbəbindən verilən 1 oyunluq cəzanın şərti olaraq təxirə salınmasına dair qərarı qüvvədə saxlayıb.
Bununla da Baloqun DÇ-2026-nın 1/8 finalında Belçikaya qarşı keçiriləcək oyunda meydana çıxmaq hüququ əldə edib.
Qeyd edək ki, Belçika Futbol Federasiyası FIFA-nın qərarının turnirin intizam qaydalarına zidd olduğunu bildirərək apellyasiya şikayəti vermişdi.
Federasiya qırmızı vərəqə alan futbolçunun növbəti oyunu avtomatik buraxmalı olduğunu əsas gətirmişdi. Lakin FIFA bu etirazı qəbul etməyib.//apa

FIFA has rejected the appeal filed by the Belgian Football Federation regarding the US national team's forward Folarin Balogun.
Medianews.az reports that the organization upheld the decision to conditionally suspend the 1-match ban given due to a red card.
Thus, Balogun has obtained the right to participate in the Round of 16 match of World Cup 2026 against Belgium.
It should be noted that the Belgian Football Federation submitted an appeal, stating that FIFA's decision was against the disciplinary rules of the tournament.
The federation argued that the player who received the red card must automatically miss the next game. However, FIFA did not accept this protest.//apa