Mourinyo "Real" barədə niyə danışmaq istəmir?
“Benfika”nın baş məşqçisi Joze Mourinyo “Real”a mümkün qayıdışı ilə bağlı yayılan şayiələrə münasibət bildirməkdən imtina edib.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, o, gələcəyi barədə susqunluğunu qoruyur. Portuqaliyalı mütəxəssisin müqaviləsi gələn il başa çatır və o, “Benfika”da qalmaq istədiyini bildirib.
Eyni zamanda, yayılan məlumatlara görə, “Real”ın prezidenti Florentino Peres Mourinyonu yayda baş məşqçi postuna əsas namizəd kimi müəyyənləşdirib. Hazırda komandanı çalışdıran Alvaro Arbeloanın əvəzlənməsi planlaşdırılır.
Qeyd edək ki, “Los Blankos”un siyahısında digər namizədlər Yürgen Klopp, Didye Deşam və Lionel Skalonidir.

Главный тренер «Бенфики» Жозе Моуринью отказался комментировать распространившиеся слухи о возможном возвращении в «Реал».
Medianews.az , ссылаясь на Publika.az, сообщает, что он сохраняет молчание относительно своего будущего. Контракт португальского специалиста истекает в следующем году, и он заявил о желании остаться в «Бенфике».
В то же время, согласно распространённой информации, президент «Реала» Флорентино Перес определил Моуринью главным кандидатом на пост тренера в летнее время. Планируется замена нынешнего тренера команды Альваро Арбелоа.
Отметим, что в списке претендентов «Лос Бланкос» также находятся Юрген Клопп, Дидье Дешам и Лионель Скалони.