Millimiz Pakistana məğlub oldu
Medianews.az xəbər verir ki, komanda üçüncü matçında Pakistanın müvafiq yaş qrupundan ibarət komandası ilə qarşılaşıb.
Qazaxıstanın Çimkənd şəhərində yerləşən "Namys" stadionunda keçirilən görüş Azərbaycan yığmasının 1:0 hesablı qələbəsi ilə yekunlaşıb. Komandanın heyətində qalibiyyət qolunu 77-ci dəqiqədə Nazim Əliyev vurub.
Bununla da Aqil Nəbiyevin baş məşqçisi olduğu kollektiv 4 komandanın iştirakı ilə baş tutan turniri 5 xalla tamamlayıb. U-17 daha əvvəl Rusiya (0:5) və Qazaxıstan (1:1, p. - 4:2) seçmələri ilə qarşılaşıb.

Сборная Азербайджана по футболу до 17 лет вышла на последний матч на турнире развития УЕФА.
Medianews.az сообщает, что команда в третьем матче встретилась со сборной Пакистана соответствующей возрастной группы.
Встреча, прошедшая на стадионе "Намыс" в городе Чимкент, Казахстан, завершилась победой сборной Азербайджана со счётом 1:0. Победный гол на 77-й минуте забил Назим Алиев.
Таким образом, коллектив под руководством главного тренера Агила Набиева завершил турнир, в котором участвовали 4 команды, с 5 очками. До этого команда U-17 встречалась со сборными России (0:5) и Казахстана (1:1, по пенальти 4:2).