“Meydanda olan orada qalır”
"Qarabağ"ın baş məşqçisi Qurban Qurbanov Azərbaycan Kubokunun yarımfinal mərhələsinin ilk oyununda "Sabah"la heç-heçə (2:2) başa çatan matçdan sonra təşkil olunan mətbuat konfransında maraqlı açıqlamalar verib.
Milli.A xəbər verir ki, təcrübəli mütəxəssis meydanda yaşanan gərginlik və rəqib həmkarı Valdas Dambrauskasla münasibətlərinə toxunub.
Q. Qurbanov Elvin Cəfərquliyevlə Zedadka arasındakı mübahisəli epizodu görmədiyini bildirib:
"Düzü, Elvinlə Zedadkanın epizodunu görmədim. Amma bu, normal bir şeydir. Çünki futbol xarakter və mübarizə oyunudur. Bəzi azarkeşlər belə gərginlikdən zövq alırlar. Mən həmişə bildirmişəm ki, meydanda olan orada qalır. O anda yaşanan hadisələr, aqressiyalar, düşünmədən atılan addımlar sırf oyunun atmosferinə görə olur. Mən sonradan buna müdaxilə etməyi xoşlamıram".
Rəqib komandanın baş məşqçisi haqqında da müsbət fikirlər səsləndirən Qurbanov qeyd edib ki, aralarında qarşılıqlı hörmət var:
"Biz Dambrauskasla həmişə futbol haqqında danışmışıq. O, bizim işimizə dəyər verib. Mən də öz növbəmdə qarşılıqlı fikirlərimi bildirmişəm ki, həqiqətən gözəl komandanız var".
Xatırladaq ki, dramatik keçən qarşılaşma 2:2 hesabı ilə yekunlaşıb və finalçının adına cavab matçında aydınlıq gələcək.

Главный тренер "Карабаха" Гурбан Гурбанов дал интересные комментарии на пресс-конференции после первого матча полуфинала Кубка Азербайджана против "Сабаха", который завершился вничью (2:2).
Как сообщает Milli.A, опытный специалист затронул вопросы напряжённости на поле и отношения с тренером соперника Валдасом Дамбраускасом.
Гурбанов отметил, что не видел спорный эпизод между Элвином Джафаркулыевым и Зедакой:
"Правду говоря, я не видел эпизод с Элвином и Зедакой. Но это нормально. Потому что футбол — это игра характера и борьбы. Некоторые болельщики получают удовольствие от такой напряжённости. Я всегда говорил, что то, что происходит на поле, остаётся там. События в тот момент, агрессия, необдуманные действия происходят исключительно из-за атмосферы игры. Я не люблю вмешиваться после этого".
Высказывая положительные мысли о тренере соперников, Гурбанов отметил, что между ними существует взаимное уважение:
"Мы с Дамбраускасом всегда говорим о футболе. Он ценит нашу работу. В свою очередь я высказывал взаимные мысли, что у них действительно прекрасная команда".
Напомним, что драматичная встреча завершилась со счётом 2:2, и кто выйдет в финал, решится во втором матче.